Přejít na obsah

Policejní vyšetřování případů úmrtí tří novorozenců v nymburské nemocnici v loňském roce má výsledek. Z trestního hlediska policie neshledala pochybení a případy odložila. "Případy již byly policií odloženy na základě znaleckých posudků, které prokázaly, že nedošlo k žádnému pochybení lékařů ani ostatního zdravotnického personálu," řekl primář gynekologicko - porodnického oddělení Aleš Toman...

Zpět na článek

Přidání komentáře

V diskuzi celkem: 4 příspěvky
Reagujete na komentář uživatele Fish (19. 06. 2008 19:15):

Re:"umyjem si ruce"

Ono asi hlavne zalezi na komunikaci, kdyz je na lekari videt, ze ma o pacienta zajem, vetsina (samozrejme ne vsichni) pacientu se smiri i s komplikacemi. Stiznosti nastanou vetsinou tehdy, kdyz z…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Diskuse

Řazeno od nejčerstvějších příspěvků (Řadit podle vláken)

Fish  | 19. 06. 2008 19:15

Re:"umyjem si ruce"

Ono asi hlavne zalezi na komunikaci, kdyz je na lekari videt, ze ma o pacienta zajem, vetsina (samozrejme ne vsichni) pacientu se smiri i s komplikacemi. Stiznosti nastanou vetsinou tehdy, kdyz z chovani lekare vyplyva, ze nevenuje pacientovi "dostatecnou" pozornost - jasne, ze i kdyz se budou vsichni snazit jednat s pacienty a jejich pribuznymi velmi korektne, nezmizi vsechny stiznosti, ale mozna by stalo za to omezit reci typu "to vas nemuze bolet" a treba zatajovani neprijemnych zprav (dg., komplikace).Uprimne receno, kdyz jsem slysela porodni babu na sale rvat na rodicku "nervete nam tady, vyplasite ostatni" udelalo se mi ze "empatie" zle.

Označit komentář jako nevhodný

Domníváte se, že tento komentář do diskuze nepatří? Řekněte nám to prosím.

Dr. Ještěrka | 18. 06. 2008 13:51

"umyjem si ruce"

Ještě dovětek k příspěvku Lenky. Co se týče toho, že se navzájem lékaři "kryjí a všechno se zametá pod stůl", je další omyl naší veřejnosti. Na zdravotníky jsou zasílány stížnosti na ministerstvo, komory atd.Z vlastní zkušenosti musím říct, že jsou brány velmi vážně a kolikrát v neprospěch lékařů, neboť málokdo ví, že vše, co napíše stěžovatel je podrobně zkoumáno. Nutno dodat, že drtivá většina stížností je dost "přibarvených" - stěžovatel je schopen si vymyslet, zcela překroutit či uvést záměrně sled událostí tak, aby poškodil záměrně lékaře a udělal z něho naprosté monstrum. Vše je bráno vážně a teď pozor, nikoliv stěžovatel musí prokázat, že to tak bylo, ale lékař, proti kterému je stížnost vedena by měl podat důkazy, že to tak nebylo. Což naprosto odporuje logice - nelze dokázat něco, co se nikdy nestalo. V soudním řízení by to vypadalo tak, že stěžovatel by musel prokázat, že k tomu tak došlo, v případě, že by toto neprokázal, byl by obviněn z trestného činu a hrozí mu trest odnětí svobody až na několik let. Takže drahá Lenko, můžu Vás ubezpečit, že lékař je při řešení stížností krajně znevýhodněn a budete se divit, ale jsou mezi námi i tací, kteří by klidně svého kolegu záměrně "potopili".

Označit komentář jako nevhodný

Domníváte se, že tento komentář do diskuze nepatří? Řekněte nám to prosím.

Dr. Ještěrka | 18. 06. 2008 13:15

Re:A pak budete perzekuovat ženy, které raději rodí doma!

Milá Lenko, jako lékařka - nikoliv však gynekolog - porodník musím říct, že s Tebou hluboce nesouhlasím. Znám případ, kdy šla mladá žena na potrat a tento řekněme běžný zákrok skončil zástavou srdce a resuscitací na operačním sále, pochybuju, že lékaři něco podcenili. Kdy už si konečně lidé uvědomí, že medicína není všemocná, že zkomplikovat se může vždy a všechno - i zdánlivé "banality", v medicíně nic není podle šablony. Neexistuje na světě lékař, kterému by se vše povedlo dokonale nebo který by nikdy v životě neudělal chybu, jsme jenom lidéa díky tomu máme i "srdce", tak k nám prosím přestaňte přistupovat pořád tak, že "na všechno kašlem". Můj osobní názor je, že rodit doma je blbost, já osobně budu radši rodit v nemocnici "se špatnou pověstí", než někde doma. Buďme rádi, že jsou mezi mladými lékaři tací, kteří se chtějí věnovat gynekologii a porodnictví, neboť je to velmi psychicky náročné a víceméně každý den jsou "jednou nohou v kriminále" (to vpodstatě všichni lékaři)-ale nikoliv kvůli tomu, že by "na všechno kašlali", ale jenom proto, že moc dobře ví, že i normálně vyhlížející porod může skončit smrtí matky i když udělají sebevíc a ví, že společnost to stejně nepochopí,já bych pod takovým tlakem dělat nedokázala a o to víc si jich vážím.

Označit komentář jako nevhodný

Domníváte se, že tento komentář do diskuze nepatří? Řekněte nám to prosím.

Lenka  | 18. 06. 2008 10:42

A pak budete perzekuovat ženy, které raději rodí doma!

Já jednu z těch postižených rodin znám a rozhodně se tam neadlo říct, že by doktoři dělali "všechno". Jenomže v tomhle státě je normální, že si navzájem umyjou ruce, zamete se to pod stůl a nic se neděje. Já v této porodnici rodila a i když se mně naštěstí nic závažného nestalo (kromě blbě provedené rozsáhlé epiziotomii, ze které jsem se dostávala půl roku, dítě naštěstí v pořádku), tak jsem své druhé dítě rodila doma. Bylo to nesrovnatelné, pokud budu ještě těhotná, znovu zůstanu na porod doma a nikam do porodnice mne nedostane ani heverem!

Označit komentář jako nevhodný

Domníváte se, že tento komentář do diskuze nepatří? Řekněte nám to prosím.