Praha bude školit budoucí letecké záchranáře z čínské Šanghaje

4. 8. 2017 7:11
přidejte názor
Autor: Redakce
Pražští záchranáři budou školit budoucí letecké záchranáře z čínské Šanghaje. První šestičlenný tým by měl do Prahy přiletět letos v říjnu. Sdělil to pražský radní Radek Lacko.


Celkem by mělo do Prahy na školení postupně dorazit z Číny pět týmů záchranářů. Tréninky se budou konat ve vzdělávacím a výcvikovém centru záchranné služby. Šanghaj plánuje do tří let vybudovat leteckou výjezdovou skupinu záchranářů. Výcvik zaplatí skupina Home Credit, která v Asii expanduje.

„Šanghaj si přitom vybírala mezi zkušenostmi z Říma a Prahy, přičemž přednost dostala naše záchranná služba. Ta je nejen na špičkové odborné úrovni, ale je také jednou z nedéle provozovaných na světě a Pražanům pomáhá již 160 let,“ uvedl Lacko.

Pražští záchranáři poskytnou čínským kolegům potřebné zdravotnické, organizační i finanční know-how a rovněž s nimi budou nacvičovat situace z terénu. „Výcvik se bude opírat především o praktickou výuku. Kolegům předáme zkušenosti nejen z práce na palubě vrtulníku, ale především know-how o efektivním nastavení spolupráce mezi dispečinkem a záchranáři během zásahu, včetně komunikace s pozemním zdravotnickým týmem a předáním pacienta na urgentní příjem,“ uvedl ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch.

Praha má s Šanghají uzavřenu partnerskou smlouvu. Pražští zastupitelé schválili její uzavření letos na konci dubna. Smlouva má vést k podpoře ekonomické, vědecké a společenské spolupráce. Praha má takzvanou sesterskou smlouvu rovněž s Pekingem. Tu kritizovala opozice, které vadila klauzule o uznání jednotné Číny.

1)
poznámka

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?