Cinknutá karta

„Jestli mělo být zdravotnictví hlavní předvolební kartou ODS, pak v těchto dnech už je ta karta umaštěná, v rozích zohýbaná a k tomu je asi cinknutá. Připravovaná demonstrace na Staroměstském náměstí, nemůže už být ničím jiným než propagandistickým jarmarkem ve prospěch ODS,“ píše v glose Práva Pavel Verner.

Jestli mělo být zdravotnictví hlavní předvolební kartou ODS, pak v těchto dnech už je ta karta umaštěná, v rozích zohýbaná a k tomu je asi cinknutá. Připravovaná demonstrace na Staroměstském náměstí, jež měla veřejnost vyděsit stavem českého zdravotnictví, nemůže už být ničím jiným než propagandistickým jarmarkem ve prospěch ODS. Pochybuji však, že občanským demokratům pomůže.

Nejen že ta početnější část zdravotnického stavu Rathova opatření spíše podporuje. Občanským demokratům a jejich příznivcům ve zdravotnickém resortu selhala strategie, když se zhroutil plán, počítající s jednotným vydíráním ze strany distributorů. Přitom firmě Pharmos, která to spiknutí překazila, nemohou liberálové nic vyčítat. Zachovala se přece naprosto tržně, a to tak dynamicky, že její management zasloužil by připnout medaili Friedricha von Hayeka na hruď.

Co dál? Dluhy VZP vláda zaplatí, nucenou správu zruší do dvou tří týdnů, nemocnice bez léků nezůstanou, s maržemi se ani nehne. Požadavky představitelů privátních lékařů, stomatologické komory a lékárníků na odvolání ministra zdravotnictví musí teď znít předsedovi vlády jako hodně nepovedený vtip.

Proč budou přece jen demonstrovat?

Protože odtroubit to po všem tom humbuku už nejde. Demonstrace však už může být jen obrazem špatně rozdaných karet u opozičního stolu. A i u karet má národ raději vítěze.

Pavel Verner, Právo

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Vilém Hrdina

Pane Verner, stokrát opakovaná pravda o všemocnosti ODS, ještě nemusí být pravdou. Když ČSSD svolávala odboráře na demonstraci za zákoník práce schválený ve spolupráci s KSČM, to zřejmě tolik nevadilo.

Jan Špergl

Pane Vernere, kupte si v papírnictví provázek, natáhněte ho, vemte ho společně s hochy Rathem, Drymlem, Pečenkou, Paroubkem a Sobotkou do ručiček a jděte na procházku. Vyřídím soudružce vychovatelce, ať je na vás hodná. Nejsme ODS jsme zdravotníci!

doctor

Můžu potvrdit jednu věc: dr. Rath není ani v nemocnici příliš oblíbený jako člověk, na dovolenou bych s ním fakt nejel. Jenže jako manažer stihl za 100 dní udělat věci, o kterých 5 předchozích ministrů 7 let jen plácalo do větru. Ať už bude nebo nebude po volbách ministrem, už teď díky a držím mu palce!Ohodnoťte tento článek!