Přejít na obsah

GML: Sjezd promarněných příležitostí

zpět
15.11.2010
lékárna
zvětšitlékárnaZdroj: lepost.fr

lékárna | Zdroj: lepost.fr

 

Sjezd, na kterém se málo debatovalo o skutečných problémech lékárníků, sjezd, který řešil zejména osobní spory a upevňoval současné vedoucí pozice. Tak hodnotí Grémium majitelů lékáren dvacáté setkání České lékárnické komory.

Grémium majitelů lékáren v čele s Markem Hampelem ohodnotilo v několika níže uvedených bodech dvacátý sjezd České lékárnické komory. Zítra si přečtěte, jak na toto hodnocení reaguje prezident komory Stanislav Havlíček.

1) GML považuje XX. sjezd ČLnK za promarněnou příležitost otevřít širokou diskusi k otázkám, které stojí v dnešní době před lékárnickou veřejností i celým naším oborem.

Sjezd se nevěnoval v dostatečné míře tak zásadním otázkám, jakými jsou: problematika specializačního vzdělávaní, jádrová úhrada, možné způsoby zajištění povinnosti výběru poplatků, aktivita ČLnK v Lékárnickém občanském sdružení (LOS) atd. Sjez vůbec neotevřel zásadní otázku našeho oboru a tou je zavedení placených výkonů tzv. farmaceutické péče v lékárnách a jejich odměňování.

Místo toho se sjezd stal pouhým nástrojem upevnění pozic a funkcí prezidenta a viceprezidenta Komory.

Benešovský sjezd nevěnoval dostatečnou pozornost problémům lékárníků, o to více se věnoval problémům vedení Komory.

2) GML považuje tento sjezd za promarněnou příležitost k možnosti lékárnické veřejnosti vyjádřit se k situaci v českém lékárenství.

Na sjezd nebyla jednotlivými OSL zvolena více než třetina delegátů, takže se jej zúčastnilo pouze 100 zástupců v ČLnK povinně organizovaných lékárníků. GML považuje tento nezájem a rezignaci nemalé části lékárnické veřejnosti za mimořádně nešťastný a ve svých důsledcích nebezpečný. Právě pasivita a rezignace stále početnější části lékárnic a lékárníků otevírají možnost zneužití ČLnK k zájmům a cílům úzké skupiny v rámci celého oboru.

Benešovský sjezd nebyl o aktivizaci lékárníků, ale jen o jejich dalším znechucení osobními spory.

3)GML považuje tento sjezd za promarněnou příležitost k sebereflexi současného vedení ČLnK.

Otevřené dopisy adresované prezidentovi a viceprezidentovi ČLnK, které byly zástupci signatářů z řad veřejných lékárníků, klinických farmaceutů i členů představenstva Komory veřejně přečteny na půdě sjezdu, nevyvolaly žádnou reakci adresátů. K dopisům nebyla sjezdem otevřena diskuse.

Benešovský sjezd nebyl o porozumění a spolupráci, ale pouze o přezíravosti a nemoudrosti současného vedení ČLnK.

4) GML považuje tento sjezd za promarněnou příležitost vykročit směrem k jednotě všech skupin lékárníků. Taková jednota může byt postavena pouze na otevřené diskusi a respektu k názorům všech jejích účastníků. Represe, osobní útoky bez možnosti se dostatečně obhájit, hlasování proti stanovám a vylučování z představenstva ČLnK za vyjádřený názor nemohou vyvolat nic jiného, než další stupňování napětí a rozporů mezi jednotlivými skupinami lékárníků.

Benešovský sjezd nebyl o nalezení jednotného hlasu, ale pouze o umlčení nepohodlných a vynucení názorové uniformity.


Komentovat článek: GML: Sjezd promarněných příležitostí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku GML: Sjezd promarněných příležitostí

Komentáře

dalších 14 komentářů
Stanislav Rovan Hampel  | 18. 11. 2010 22:51

Prekvapuje ma, že i delegáti zjazdu sa za svoj názor nepostavia svojim menom. Výnimka je kolega Hašek. To čo dopustila revízna komisia bolo neuveriteľné. Neukončené jednanie komisie / nebolo napísané rozhodnutie/, bez účasti obvinenej osoby, bez doručenia rozhodnutia, bez možnosti podať odvolanie, bez dodržania lehoty k odvolaniu a vystúpi s tým dokonca členka predstavenstva! Takže v tomto bode je jednanie v rozporu s řády komory evidentné.

furon noruf  | 16. 11. 2010 15:09

Pan Hampel neudělal ve vedení Komory nic dobrého. Za svoje otravování vzduchu dostal "odměnu" a byl odvolán. Chápu, že sebereflexe pro něj bude bolestná ..

pojistenec sjezd o mnoha problémech  | 16. 11. 2010 08:54

Dle rozhlasových zpráv stažen ve Francii lék na cukrovku,který způsobil smrt 500 lidí-porušení srdeční chlopně.Neměla by farmafirma vracet peníze a platit odškodné? Reklamace včas se nezdařila,zřejmě.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné