Julínkovo Waterloo

„Když včera senátor a stínový ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) vyzval premiéra Paroubka, aby převzal odpovědnost za fungování zdravotnictví (čili aby zbavil Ratha politické svéprávnosti), přiznal tak, že mu došel střelný prach. To jako kdyby Napoleon, když dostal od Wellingtona u Waterloo na frak,“ píše komentátor Práva…

Když včera senátor a stínový ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) vyzval premiéra Paroubka, aby převzal odpovědnost za fungování zdravotnictví (čili aby zbavil Ratha politické svéprávnosti), přiznal tak, že mu došel střelný prach. To jako kdyby Napoleon, když dostal od Wellingtona u Waterloo na frak, vyzval téhož, aby převzal odpovědnost za prosazování míru v Evropě.

Vypadá to, že mohutná politická ofenzíva ODS smíchaná s ekonomickými zájmy privátních lékařů, zubařů a lékárníků a podporovaná mocnými výrobci léků, se poněkud minula účinkem. Na rozverné demonstrace už si nikdo nevzpomene, kdežto Rathův zákon o neziskových nemocnicích zůstává. Slovní přestřelky mezi ministrem Rathem a jeho kritiky měly sice šťávu, ale nová úhradová vyhláška, byť zmírněná po námitkách odborné veřejnosti, bude nakonec vnímána jako úspěch tvrdohlavého ministra.

Julínek včera prozradil novinářům své svaté přání, aby se zdravotnictví nestalo předmětem předvolebního boje. Uff! Vyslovit něco podobného poté, co právě Julínkova strana nabíjela několik měsíců své kanóny výhradně zdravotnickými kulemi, to už vyžaduje velkou otrlost. Stínový ministr přece musí vědět, že premiér ho s tímto poraženeckým nápadem pošle do háje. Přednesl ho tedy už dopředu zbytečně. Takové přiznání porážky není pro ODS dva měsíce před volbami příliš lichotivé.

Pavel Verner, Právo

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Dan Konečný

Pan Verner opakovaně šíří lež, které uvěřil jen on sám, tj. že nespokojenost zdravotníků vyvolala ODS. Probuďte se do reality pane Vernere – nespokojenost zdravotníků vyvolává 8 letá nečinnost a nechopnost sociálních demokratů řídit resort, která (neschopnost) po příchodu Davida Ratha byla korunována dosud nebývalým hulvátsvím, arogancí, pomstichtivostí a naprosto zmateným řízením resortu (viz. třeba úhradová vyhláška).

Jitka Debefová

Rathovo Waterloo v této souvislosti velmi výstižné! A pan Verner dokazuje, že sice z h…na lze uplést sice bič, ale zapráskat s ním ne a nejde.Situace je přesně úplně opačná,než popisuje.Je dobře vidět, z které strany spektra se na ni dívá.Z Rudého Práva…

valda peřina

Taze jeden trapas klausových odeesáků. Ti umí řešit věci teoreticky (a ještě blbě), proboha nenechejme je řešit věci prakticky. To jsme naneštěstí už jednou zažili a doufám že naposledy!!! Běžte si ty vaše modré hloupé nápady realizovat na Seychely, jestli vás odtud nevyženou!!

ivanaborovková

Pane Vernereo čem vlastně píšete? Rozumíte tomu vůbec?dr Rath první vyhláškou zvýšil o nejméně třetinu cenu lékařské práce, druhou vyhláškou stanovil,že nelze vyplatit více než 103 – či nyní 105 procent loňského srovnatelného výdělku.Průměrně inteligentní člověk si snadno spočte,že i kdyby lékař pracoval v přesně stejném objemu jako vloni zvýšenou cenou práce o 30 procent překročí regulaci o 25 procent!!!.

Tak kdo a kde nad kým zvítězil.Nehledě k tomu,že komentovat jakékoliv dění bez znalosti problematiky/což jednoznačně vyplývá z vašeho článku/ mi připada neetické-možná piště do Blesku .

Ing. Zdeněk Charvát, daňový poradce

Opět další článek, který v novinách vypadá, jako objednaný ze stranické kuchřky (ČSSD a KSČM). Tady nejde vůbec o kolaps pana senátora Julínka, jak by se název oné belgické obce na W dal nazvat, ale spíše o kolaps pana ministra. Ona totiž naprostá samostřednost a egoisticita, tak jak to projevuje pan Rath, se již v Čechách nechce nosit.

A když ještě k tomu se objeví, že pan Rath je velice pomstychtivý a není schopen jednat o svých chybách, pouze trestá své odpůrce, pak se ani nedivme, že o něj přestává být politický zájem. Je to zkrátka politická mrtvola. A tak by měl dopadnout i ve volbách v Praze v červnu. Pražané, nevolte pohrobka komunismu a diktátorského nýmanda.

Rudolf Muller

Je vidět,že někteří v této diskusi nečetli Julínkovo 10 bodů které posílal Paroubkovi.Všechny body,které navrhuje ministerstvo zdravotnictví v čele dr.Rathem už realizuje.Pan Verner má tedy,bohužel pro Vás pravdu!!!


Ohodnoťte tento článek!