Lež má dlouhé nohy

„Když se pan ministr Rath krátce po svém nástupu do funkce rozhodl trochu „přidusit“ provozovatele lékáren, pomohl si malou a rozhodně ne nevinnou lží. Jak by asi vypadal, kdyby svůj krok okomentoval pravdivě: „Lékárně zůstane před odečtením nákladů až 19Kč ze 100Kč,“ píše ve své poznámce na Zdraví.Euro.cz Robert Běhal…

Když se pan ministr Rath krátce po svém nástupu do funkce rozhodl trochu „přidusit“ provozovatele lékáren, pomohl si malou a rozhodně ne nevinnou lží. Jak by asi vypadal, kdyby svůj krok okomentoval pravdivě: „Lékárně zůstane před odečtením nákladů(!) až 19Kč ze 100Kč ceny léku, to je sice jedna z nejnižších marží v EU, ale my ji přesto ještě snížíme“.

A tak prostřednictvím médií rozhlásil onu jednoduchou lež: „Lékárně zůstane 32Kč ze 100Kč ceny léku a to je jedna z nejvyšších marží v EU“. Pokaždé, když jsem tento nesmysl slyšel z televize, rádia nebo jej četl v tisku, krev ve mně vřela a chtělo se mi křičet: „To není pravda!“.

Ale emoce jsem potlačil a v duchu jsem se uklidňoval: „Lež má krátké nohy, však on se někdo najde kdo jí je podrazí“. A vskutku, Grémium majitelů lékáren podalo trestní oznámení na pana ministra pro pomluvu. O tom, že tato lež pošpinila lékárníky v očích lidí, snad není pochyb.

O to víc mě překvapila odpověď Státního zastupitelství na podané trestní oznámení. Píše se v něm, že takové věci se holt stávají a že o žádnou pomluvu nejde a že se tedy trestní oznámení zamítá a že bude zamítnuto i každé podobné.

Tak to vypadá, že (nejen) tahle lež měla nohy pěkně dlouhé, ministerské. Já už proti tomu mám účinnou obranu –nevěřím mu pro jistotu ani slovo a v koutku duše doufám v ony boží mlýny…

Robert Běhal, www.Zdravi.Euro.cz

autor je studentem FaF VFU Brno

Článek nemusí vyjadřovat názor redakce

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Tesař Lubomír

Je to přesně tak, jak píše autor článku.Když k tomu připočítám, že lži o nejvyšší marži stále pokračují-viz předvolební materiál ČSSD,vyjádření sociálně demokratických ministrů Buzkové a Martínka atd, tak cítím v této demokracii podobnou bezmoc jako za totality.

Jen čekám, až vyjde nová úhradová vyhláška, pacienti budou zase napadat lékárníky, protože ministrovi a předsedovi vlády opět nebude trapné zvýšení doplatků zdůvodňovat vysokými maržemi.A zaplatíme li si za svoje,zdůrazňuji svoje, peníze profesionální firmu, která bude uvádět podobné dezinformace na správno míru,čeká nás odsouzení mj. od prezidenta lékařské komory.

Autor článku je student, kdybych mu měl poraditučte se jazyky, mějte zájem o obor a při první příležitosti se přesuňte směrem na západ.

Martin Vedral

Lži pana ministra vždy někdo šikovně kryje. Vzpomeňte jeho vylhané licence. Dle platného rozhodnutí RK ČLK obě licence ve v nitřním lékařství získal na základě nepravdivých údajů ve svých žádostech.

Přál bych vám všem vidět jeho žádost o primářskou licenci, kterou nedoložil ani jedním dokladem a naopak zakázal motolské nemocnici vydat na žádost ČLK potvrzení o své praxi.

Našlo se mnoho takových, kteří jeho lži obhajovali. Jako příklad mohu uvést například člena představenstva ČLK Jiřího Wicherka, který často přispívá do inetové verze Zdraví.Euro.cz. Když se Rathovy lži provalily, hájil jej slovy :“…kdos bez viny, první hoď kamenem…“ Prostě jeho zastáncům je jedno, že je lhář a podvodník. A nebo je jim to naopak sympatické.

Pavel Petr

Lzi ministra Ratha jsou uvedenz na strance „nas Rath kvalitne“ / www.nasrath.kvalitne.cz /. Lec se jedna o dlouhy dokument, myslim, ze tam tech lzi neni uvedena ani tretina. Doufejme, ze jednou pravda a laska opravdu zvitezi nad lzi a populismem.

Bohumír Šimek

Když David nastoupil do politiky, měl jsem naivně o něho strach, když hodil granát do VZP a obviňoval odeesáky, neboť neměl poslaneckou nevinnost. Netušil jsem, že když se někdo z nás dostane mezi vyvolené, že může zcela beztrestně lhát, krást, tunelovat, vraždit… dokud patří mezi vyvolené.

Tak nějak jsem si představoval Banánovou republiku. Ale občas mám pocit, že žiju v Kocourkově. Dopad vyhlášek je druhořadý, vize budoucnosti je nám cizí. Jen za Bojara jsme měli všichni vizi budoucnosti na stole. Ten chudák ještě asi nevěděl, že zákony neslouží tomu, aby nám zdravotnictví optimálně fungovalo.
Ohodnoťte tento článek!