Média zatlačila, VZP ustoupila

počítač

Dobrá věc se podařila. Lidé s rakovinou, kteří vzhlíželi s nadějí k nejmodernější léčbě takzvaným kybernožem, se nejmodernější metody ozařování dočkají, aniž by museli střádat statisíce do prasátka.

Všeobecná zdravotní pojišťovna totiž přehodnotila svůj postoj a pacientům, kteří se svěří do péče lékařů ostravské fakultní nemocnice, léčbu novým přístrojem uhradí v plné výši.

Zprvu přitom hlásala, že dá jen část potřebných peněz, a že už nemá s nemocnicí o čem dál jednat.

Média i veřejnost tím byly šokovány. Strategická investice do přístroje za dvě stě milionů korun by tak přišla vniveč. Na léčbu by měli jen bohatí nebo cizinci s dajnějšími pojišťovnami.

Po článcích a reportážích, které na tento podivuhodný přístup největší české pojišťovny upozorňovaly, však nakonec VZP rázně otočila kormidlem.

Ačkoliv mluvčí pojišťovny Jiří Rod tvrdí, že na změnu postoje neměla tuzemská média vliv, je nabíledni, že opak bude pravda.

Bylo by ale malicherné se o tom více dohadovat. Důležité je, že tisíce vážně nemocných lidí v této zemi se dočkají nejšpičkovější léčby, která je v rámci střední a východní Evropy ojedinělá.

Snad jim pomůže.

Děkujeme za ně.

Ohodnoťte tento článek!