Přejít na obsah

Ministryně umožňovala konstruktivní dialog

zpět
12.7.2010
ministerstvo zdravotnictví, MZ ČR
zvětšitministerstvo zdravotnictví, MZ ČRZdroj: wikimedia.org

ministerstvo zdravotnictví, MZ ČR | Zdroj: wikimedia.org

 

Prezident Svazu zdravotních pojišťoven Ladislav Friedrich hodnotí působení ministryně poměrně kladně. Při řešení operativních problémů prý postupovala s rozhledem a umožnila klidný a konstruktivní dialog.

Jak celkově hodnotíte působení ministryně zdravotnictví Dany Juráskové?

Během působení paní ministryně nebylo možné očekávat systémové změny. Při řešení operativních problémů však paní ministryně postupovala s rozhledem a umožnila klidný a konstruktivní dialog mezi účastníky systému.

Co bylo největším prohřeškem jejího úřadování? Co podle Vás nejvíce zasáhlo české zdravotnictví?

Během prvních dvou let ekonomické recese a tím i snižujících se zdrojů pro zdravotnictví mělo, podle mého názoru, dojít k významnější redukci nově vznikajících kapacit a zpřísnění podmínek a regulací nákladné zdravotní péče v centrech. Při vyhrocené politické debatě před volbami to však bohužel zřejmě nebylo reálné.

Co naopak hodnotíte kladně?

Považuji za správné, že dochází ke koncentraci vybrané zdravotní péče a pacientů do dohodnutých center. Jen tak bude možné zvyšovat kvalitu zdravotní péče, ale také lépe dodržovat nutná ekonomická omezení.

V čele ministerstva usedne bývalý ředitel FN v Hradci Králové Leoš Heger (TOP 09). Jste s takovým výběrem spokojen?

Pan doktor Leoš Heger je zkušený manažer a zdravotnictví nepochybně velmi dobře rozumí. Jsem zvědav na konečnou podobu programu vlády pro zdravotnictví, ale očekávám, že hlavní pozornost by měla být upřena ke stabilizaci výdajů veřejného zdravotního pojištění a otevření prostoru pro jiné finanční zdroje. České zdravotnictví je nepochybně schopno poskytovat více zdravotní péče než kolik může financovat samostatně jen veřejný solidární systém.
Tím by se také, jak doufám, mohl otevřít prostor pro nové aktivity zdravotních pojišťoven a smluvní připojištění.


Autoři

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Ministryně umožňovala konstruktivní dialog

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ministryně umožňovala konstruktivní dialog

Komentáře

dalších 6 komentářů
josef BOB Dana Jurásková  | 13. 07. 2010 06:32

Vážený kolego plný souhlas, doplním názorem podotýkám oficiálním z jedné Unie Vážená paní magistra na můj dotaz zda pracovník se stítním Osvědčením může vykazovat patřičné kody pojiš´tovně ..... Státní osvědčení je chválihodné , ale pro vykazování výkonů pro Všeobecnou zdravotní pojiš´tovnu stačí , to co jsme se učili ve škole doplněno Osvědčením o způsobilosti pracovat samostatně bez dozoru

challenger Hnus, velebnosti, du blejt  | 12. 07. 2010 22:33

tady je aspoň vidět, jak soudružka Jurásková protěžovala pojišťovny a ouřední parazity. Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.

BLB Naprostý souhlas,  | 12. 07. 2010 12:31

není to jednoduché řídit skutečnou zdravotní pojišťovnu! Ale proč si namáhat škebli, když to po něm nikdo nechce. Bez odpovědnosti a netransparentně rozdělovat vybrané peníze je jednodušší!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné