Na výletě v „SAUDI“

„Tak se nám ministr RATH vrátil z výletu do Saudské Arábie. Byl tam společně se spřátelenými řediteli škol, nemocnic a lázní. Podle informací z deníku Právo loboval za české lázně a odhaduje, že tak čtyřnásobně zvýší počet saúdskoarabských klientů,“ píše Stanislav Havlíček v poznámce na Zdraví.Euro.cz…

Tak se nám ministr RATH vrátil z výletu do Saudské Arábie. Byl tam společně se spřátelenými řediteli škol, nemocnic a lázní. Podle informací z deníku Právo loboval za české lázně a odhaduje, že tak čtyřnásobně zvýší počet saúdskoarabských klientů.

Jsem poněkud skeptický, protože o přesnosti ministerských odhadů vím za poslední týdny své. Ale arabské peníze mají ve světě „jméno“, třeba se zadaří a oživíme jimi tristní stav zdravotnických rozpočtů.

Trochu mě zaráží fakt, že podle dostupných informací je z 96 lázeňských zařízení pouze 7 pod vedením ministerstva zdravotnictví a 9 řízených ministerstvem vnitra. Ostatní jsou a.s. nebo s.r.o. Tedy většina lázní je nestátní.

Nabízí se otázka, jestli pan ministr hodlá tyto lukrativní pacienty směřovat především do „ministerských“ lázní a běžné „české“ pojištěnce nechat pro nestátní zařízení nebo plánuje nějaký zákon na ochranu lázeňských zařízení před nadstandardními zisky.

Mgr. Stanislav Havlíček, www.Zdravi.Euro.cz

Článek nemusí vyjadřovat názor redakce.

Ohodnoťte tento článek!