Pacient, léky, ministerstvo a jeho boj

Titulní obrázek

„Ministerstvo zdravotnictví na svých internetových stránkách uvádí seznam léků s doplatky, který je pro pacienty k ničemu -pouze je nutí hledat lékárnu, ve které jim zajistí variantu jejich léku bez doplatku. Samozřejmě takovou lékárnu nenajdou, protože bez doplatkové verze léků existují jen v tomto seznamu. Naposledy jsem na základě podobného požadavku pacienta řešil přípravek Seretide,“ píše pro ZD.cz lékárník PharmDr. Lubomír Tesař…

Komentář čtenáře Zdraví.Euro.cz

Ministerstvo zdravotnictví na svých internetových stránkách uvádí seznam léků s doplatky, který je pro pacienty k ničemu -pouze je nutí hledat lékárnu, ve které jim zajistí variantu jejich léku bez doplatku.

Samozřejmě takovou lékárnu nenajdou, protože bez doplatkové verze léků existují jen v tomto seznamu. Naposledy jsem na základě podobného požadavku pacienta řešil přípravek Seretide.

Na stránkách MZ je uveden v 18 položkách, z nichž 13 má být bez doplatku.Ve skutečnosti jsou dostupné čtyři, všechny s doplatkem.

Pacientovi nekomplikuje život ani lékař, který mu neoznámil výši doplatku, ani neochotná lékárna , ale zmíněný seznam a pracovníci ministerstva, kteří neposkytnou veřejnosti použitelné informace.

PharmDr. Lubomír Tesař

autor je lékárník z Moravské Třebové

Ohodnoťte tento článek!