Pár slov pro paní magistru Alenu Šmídovou

Ilustrační foto; podpis, pero

Jako kolektiv hlavních sester nemocnic Jihočeského kraje nás velmi nepříjemně zaskočila zpráva o ukončení působení Mgr. Aleny Šmídové v pozici hlavní sestry ČR a ředitelky odboru vzdělávání a ošetřovatelství.

I když neznáme důvody, které ji k rozhodnutí vedly, je nám to velmi líto.

V životě je prý – a to i v pracovním životě – nejdůležitější důvěra a tu jsme v sestře Šmídové my všechny opravdu měly; pocit, že se na ni můžeme kdykoliv obrátit a že nám rozumí.

Ostatně, to jsme cítily i při našich společných poradách. Ceníme si hlavní sestry Šmídové i pro její skromnost a pokoru, se kterou vždy vystupovala a ochotně se zastavila a prohodila pár slov třeba při náhodném potkání… To není ve „vyšších kruzích“ běžné.

Je nám tedy upřímně líto, že se rozhodla ukončit svoji činnost na ministerstvu a proto ji zasíláme cestou médií upřímné poděkování za milou a příjemnou spolupráci. A zejména přání nás všech, aby její rozhodnutí jí přineslo jistě žádoucí a potřebný klid.

Přejeme hodně sil a zdraví – a do budoucna uplatnění v prostředí, které bude spolehlivé a důvěryhodné a bude pro sestru Šmídovou přínosem…

Dne 10.4.2015

S úctou – hlavní sestry nemocnic Jihočeského kraje (Běhounová – J. Hradec, Janoušková – Prachatice, Janoušková – Strakonice, Kyselová – Č. Budějovice, Plocková – Tábor, Podholová – Č. Krumlov, Somrová – Písek)

Ohodnoťte tento článek!