Přejít na obsah

Tak léčí MUDr. Rath

zpět
8.2.2010
stetoskop
zvětšitstetoskopZdroj: www.thehousecallnurse.com

stetoskop | Zdroj: www.thehousecallnurse.com

 

Já jsem doktor - a kdo je víc? David Rath má svůj lékařský diplom hodně rád. I když je trochu umaštěný od podivných atestací.

Musel si toho všimnout každý, kdo někdy sledoval diskusi poslance ČSSD Davida Ratha s náměstkem ministryně zdravotnictví Markem Šnajdrem z ODS.

Kdykoli to jen jde, vmete Rath Šnajdrovi, že má jen titul bakaláře ekonomie. Je to skoro až posedlost: při posledním setkání v Otázkách Václava Moravce ho jízlivým „pane bakaláři“ oslovil hned osmkrát.

Minule Rath vtelevizi podobně utřel ministryni zdravotnictví Danu Juráskovou. „Paní ministryně je zdravotní sestřička. Já si vážím práce zdravotních sestřiček, ale při vší úctě k nim určitě není odbornice na očkování,“ odmítl její argumenty na téma „prasečích vakcín“.

Na námitku, že i on je internista, a nevakcinolog, odvětil: „Já jsem aspoň lékař, toto jsem dlouho studoval.“

Není známo nic o tom, jak horlivě studovala ministryně Jurásková. V každém případě po klasické střední „zdrávce“ absolvovala několik dalších škol a dnes si před a zajméno píše tituly Mgr., Ph.D. a MBA.

Zato o solidnosti medika a dnešního MUDr. Ratha je toho známo dost, jen se na to trochu zapomíná. Třeba jak si v rozporu s předpisy započítal civilní službu do své praxe, aby se mohl stát dříve primářem.

Anebo že mu osvědčení odbornosti vydalo ministerstvo zdravotnictví v době, kdy stál v jeho čele - a všechny dokumenty o tom se ztratily.

Kým byste se nechali radši ošetřit? Lékařským šíbrem Rathem, sestřičkou Juráskovou, anebo dokonce panem bakalářem Šnajdrem?


Klíčová slova

Autoři

Miroslav Korecký, Týden

Komentovat článek: Tak léčí MUDr. Rath

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Tak léčí MUDr. Rath

Komentáře

dalších 93 komentářů
:) vím co je zač  | 14. 02. 2010 01:44

Pane, vy jste maaaaagooooor :) ___________ To cituji jednu oblíbenou postavu z jednoho oblíbeného seriálu ... ale obávám se, že na vás to sedí).

čtenářka cesta do pekel  | 12. 02. 2010 15:36

...blbost lidská je věčná?

Pavel vím co je zač  | 12. 02. 2010 12:53

Vůbec se MUDr Rathovi nedivím.OL mě posílala s vysokým tlakem půl roku na psychiatrii.Udělala ze mě mrzáka.Na preventivní kontrole od zaměstnavatele,to jsem ještě měl práci,mně lékařka řekla,že mě to mohlo zabít.Nesnesitelné bolesti hlavy,závratě,ztráta paměti.Tyto důsledky vysokého tlaku si můžete přečíst v každé zdravotnické ročence.Díky tomu jsem bez práce,od státu ani koruna,živí mě příbuzní.Další OL mě byla ochotna napsat pouze napařovací obklady a psychiatra.ZASE!!!.Asi má limity na něco jiného.Milióny týraných občanů.Důkladně si prostudujte chlamydie info,je to otřesné.Oni si posílají léky z Ukrajiny.Navíc musí jezdit na celnici s lahvinkou a přesvědčovat ,protože tamní úředníci jsou mimo.Jsme Čadem v srdci Evropy.A naše druhá republika va Východní Africe,naši spoluobčané Tuarégové,mluvící svahilsky.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné