AFP: Budoucí stravování bude ušité na míru podle našich genů

Titulní obrázek

Budoucnost stravy na našich talířích směřuje ke kuchyni, která bude šitá na míru jednotlivce podle jeho genů. Tím se bude předcházet zdravotním rizikům, což také umožní snižovat náklady na zdravotnictví. K takovému závěru dospěli podle agentury AFP vědci na nedávném světovém kongresu ve Francii…

Nantes (Francie) –

Tento vývoj podle odborníků navazuje na hledání proteinové a energetické stravy od 50. let 20. století, po níž následovalo stravování pro radost a poté touha po maximálně zdravé stravě.

„Příští etapa bude spojena s ohromným nárůstem výdajů na zdraví. Bude se jednat o individualizaci stravování na základě genetické výbavy člověka,“ řekl předseda zářijového kongresu o stravování v Nantes Paul Colonna.

V budoucnosti by se jídla měla specificky přizpůsobovat genetickým potřebám každé rodiny, jak se to již děje u některých jídel pro alergiky, jako jsou bezlepkové těstoviny na bázi kukuřice.

„Například víme, že existuje gen, který podporuje vznik jedné formy rakoviny tlustého střeva. V tomto případě bude třeba orientovat stravování členů rodiny k jídlu, které bude bohatší na látku potlačující vývoj rakoviny,“ vysvětlil francouzský badatel Colonna.

Výzkumy ohledně individualizace stravování podle genotypu se provádějí hlavně ve Spojených státech a bude podle něj třeba ještě asi pět až deset let, aby se praxe uplatňovala plošně u obyvatel.

První rodiny, které budou těžit z individualizované stravy, budou ty, u kterých budou zjištěny geny nebezpečné pro zdraví.

Tento osobní přístup bude moci uplatňovat každý sám na základě příslušnosti k určité genové skupině. Jedna skupina bude moci jíst více masa, jiná zase vláknin.

Co nejrozmanitější budou také průmyslově připravená hotová jídla ke konzumaci, aby se zamezilo uniformizaci chutí, předeslali vědci.

„Nebudeme se však snažit čímkoli obohacovat potraviny. Obohacování potravin, strava v prášku či pilulkách nebudou na pořadu dne,“ poznamenal Colonna.

Kongres pořádaný pod heslem Strava je život přinesl řadu námětů a ukázal, že výzkum budoucího stravování lidí je v plném proudu. Podobná setkání stovek vědců z oboru gastronomie a návazných specializací pořádá od roku 1962 potravinový světový výbor IUFoST.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!