Britské úřady držely pacientku v psychiatrické léčebně 10 let

Kvůli sporům mezi britskými úřady byla mladá žena nucena zůstat v psychiatrické léčebně deset let. Stalo se tak zcela zbytečně. Úřady se totiž nedokázaly dohodnout, kdo bude financovat její následnou péči po propuštění z nemocnice…

Kvůli sporům mezi britskými úřady byla mladá žena nucena zůstat v psychiatrické léčebně deset let. Stalo se tak zcela zbytečně. Dívka, která trpěla epilepsií a vážnými poruchami učení, byla internována na psychiatrické klinice v roce 1990.

Po šesti měsících na klinice Fieldhead ve městě Wakefield měla být propuštěna do soukromé péče. Městský úřad se však nedohodl s Národní zdravotní službou (NHS) na tom, kdo bude následnou péči psychicky nemocné pacientky financovat. Informuje o tom internetový server BBC.

O osud pacientky začala bojovat její teta. Žena, která vystupuje na veřejnosti pouze jako slečna Kingová, byla propuštěna až v roce 2001. Nyní je dotyčné pacientce 32 let. Z rozhodnutí vládní ombudsmanky má městský úřad ve Wakefieldu zaplatit ženě 20 tisíc liber na odškodném. Vyšetřování případu rovněž ukázalo, že pacientka byla údajně během pobytu v nemocnici sexuálně zneužívána.

„Slečna Kingová se stala obětí úředních sporů mezi městskou radou a Národní zdravotnickou službou. Městká rada zanedbala své povinnosti vůči této pacientce,“ prohlásila ombudsmanka Patricia Thomasová. Úřad uvedl, že zprávu prostuduje a teprve poté se k věci vyjádří.

ZDROJ:

Ten years 'trapped in hospital'

foto: BBC News

(ivb), www.Zdravi.Euro.cz, 25.8. 2003

Ohodnoťte tento článek!