Centrem léčeben se stane na dva dny obec Ryjice

Centrem léčeben dlouhodobě nemocných (LDN) v Česku se na dva dny stanou Ryjice. Tamní zdravotnické zařízení hostí třetí setkání pracovníků českých LDN. Akce bude zaměřena, podle ředitele zařízení Jaroslava Müllnera, na nemoci nervové, poruchy chování, výživu či na rehabilitaci…

RYJICE –

Akci zaštítila Česká geriatrická a gerontologická společnost společně s ústeckým okresním úřadem. Předmětem setkání bude také nová koncepce oboru geriatrie a gerontologie (odvětví zabývající se léčbou starých lidí).

„Na programu jednání bude i problematika financování LDN. Mýtus, že následná péče je laciná, je naprosto falešný,“ tvrdí ředitel Müllner. Pokud se má podle něho poskytovat nemocným lidem zdravotní péče na přijatelné úrovni, musejí pro ni být vytvořeny finanční podmínky. „Například platby od zdravotních pojišťoven na jeden ošetřovací den jsou po dvojím navýšení na léky a zdravotnické pomůcky 30 korun. Skutečné náklady v ryjické LDN činily loni v těchto položkách trojnásobek,“ vysvětlil Jaroslav Müllner. Jak dodal, letošní navýšení mezd, které si zdravotnictví více než zaslouží, dále zvyšuje náklady na provoz.

„Úroveň společnosti se pozná podle toho, jak se stará o své seniory. My chceme o naše pacienty pečovat dobře. K tomu nám pomáhají podobné odborné semináře,“ dodal ředitel Müllner.

top, Ústecký deník, 6.6.2001

Ohodnoťte tento článek!