Další farma firmy se připojily k iniciativě Transparentní spolupráce

Iniciativu Transparentní spolupráce, kterou iniciovala Evropská federace farmaceutického průmyslu a asociací (EFPIA) podpořily společnosti Teva Pharmaceuticals a Tillotts Pharma.

V současnosti tak projektu vyjádřilo svou podporu již 37 farmaceutických společností působících na českém trhu. V České republice realizuje Transparentní spolupráci Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP), pro jejíž členy je také závazná.

„Přistoupení společností, které nejsou členy AIFP je pro nás důkazem, že projekt představuje smysluplnou snahu farmaceutického průmyslu, která přinese zásadní změnu ve vztahu farmaceutického průmyslu a zdravotnického odborníka,“ uvedl výkonný ředitel AIFP Jakub Dvořáček.

Hlavním cílem celoevropské iniciativy Transparentní spolupráce je objasnit rozsah a podstatu spolupráce mezi zdravotnickými odborníky, zařízeními a farmaceutickými společnostmi a současně ozřejmit výši souvisejících plateb. K iniciativě se již připojilo všech 30 členských společností AIFP v České republice a sedm nečlenských společností. Mezi ně patří také izraelská společnost Teva Pharmaceuticals, která je největším světovým výrobcem generických léčiv a na českém trhu působí od roku 1997. Druhou společností, která k iniciativě nově přistoupila, je švýcarská Tillotts Pharma, která se specializuje především na vývoj, výzkum a licencování inovativních farmaceutických produktů specializovaných na nemoci trávicího traktu. „Zájem farmaceutických firem o projekt Transparentní spolupráce je jasným signálem, který naznačuje větší otevřenost a přístupnost farmaceutického průmyslu, o které dlouhodobě v AIFP usilujeme. O to podstatnější je, že se tyto snahy dotýkají i společností, které nejsou členy asociace,“ dodává Jakub Dvořáček.

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) sdružuje farmaceutické společnosti, které dokážou vyvinout a uvést na trh nové, účinnější a bezpečnější léčivé přípravky. AIFP je členem Evropské federace farmaceutických společností (EFPIA) a úzce spolupracuje s Americkou asociací inovativních farmaceutických firem (PhRMA). V roce 2015 AIFP sdružuje 30 členských společností.

Ohodnoťte tento článek!