Den lékáren připomene i desáté výročí komory

Den lékáren, který je letos plánován na 21. června, by měl hlavně připomenout desáté výročí vzniku České lékárnické komory. Akci pořádají lékárníci již potřetí společně se svými kolegy v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Lucembursku a jižním Tyrolsku… Lékárníci si v této souvislosti přejí hlavně pevně stanovené ceny léčiv…

ÚSTÍ NAD LABEM – Den lékáren, který je letos plánován na 21. června, by měl hlavně připomenout desáté výročí vzniku České lékárnické komory. Akci pořádají lékárníci již potřetí společně se svými kolegy v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Lucembursku a jižním Tyrolsku.

„Akce bude směřovaná i na anketu mezi lidmi, jaký názor mají na komoru, zda se služby lékáren zlepšily, či co pacienty trápí nebo se jim naopak líbí,“

vysvětlila předsedkyně Okresního sdružení lékárníků Mgr. Věra Rappová. Lékárníci si v této souvislosti přejí hlavně pevně stanovené ceny léčiv. Při jejich neustálých změnách totiž vzniká řada problémů, které vnášejí podle Mgr. Rappové nekalou soutěž nejen mezi některé lékárníky, ale třeba i lékaře.

Lékárníci chtějí pacientům zdůraznit, že jen profesní komora může nejlépe garantovat kvalitu poskytované lékárenské péče. Veřejnost také bude seznámena s návrhem nové lékové politiky. V ní jde kromě jiného také o zrušení nedůstojného obíhání lékáren pacienty, kteří se pídí po co nejnižším doplatku. I když lékárny nemají na této situaci žádný podíl.

Kromě tradičního zpravodaje Bez receptu tak dostanou návštěvníci 21. června i anketní lístek, od kterých si slibuje komora užitečné informace.

top, Ústecký deník, 11.6.2001

Ohodnoťte tento článek!