Farmakoterapeutický časopis Remedia má nového vydavatele

Dr. Jan Šimon

Na českém trhu nejstarší farmakoterapeutický časopis Remedia má od nového ročníku i nového vlastníka. Vydavatelem dvouměsíčníku se stala společnost CZ Pharma.

„Nechceme zůstat u vydávání renomovaného titulu jenom na papíře, chystáme celou řadu novinek,“ slibuje šéf vydavatelství doktor Jan Šimon. „Mezi prvními změnami budou vylepšené interaktivní webové stránky optimalizované i pro mobilní zařízení a v plánech máme také mobilní aplikaci. Pustíme se do organizování odborných akcí, působit chceme i v oblasti postgraduálního vzdělávání,“ upřesňuje vydavatel. Samotný časopis, kromě redesignu, nečeká v roce 2014 žádná zásadní změna, patří totiž po odborné stránce ke špičce v Česku.

Tradiční lékárenské periodikum

Remedia letos vstupuje do čtyřiadvacátého ročníku vydávání. Časopis je zařazen v Bibliographia Medica Čechoslovaca a v Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v České republice.
Časopis vychází v nákladu 5000 výtisků. „Tištěný náklad neplánujeme zvyšovat, ale na internetu bychom rádi byli aktivnější,“ dodává šéf vydavatelství.

Stoprocentním vlastníkem společnosti CZ Pharma je doktor Jan Šimon. V roce 2001 založil firmu E-lékárny, provozující kamenné lékárny, distribuci léčiv a internetovou lékárnu DocSimon patřící mezi průkopníky e-prodeje ve farmaceutické branži. V roce 2010 firmu přejmenoval na SimonPharma a v prosinci 2012 doktor Šimon firmu prodal skupině Penta Investments.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!