Přejít na obsah

Fresenius postaví v karlovarské nemocnici novou dialýzu

zpět
25.7.2012
Dialyzační centrum
zvětšitDialyzační centrum
Autor: ZDN

Dialyzační centrum | Autor: ZDN

 

Společnost Fresenius Madical Care postaví v karlovarské nemocnici nové dialyzační středisko. Dohodla se na tom s Karlovarským krajem, který je vlastníkem nemocnice a Karlovarskou krajskou nemocnicí a.s. (KKN), která ji provozuje. Nové středisko umožní zvýšit kapacitu dialýzy na dvojnásobek, řekl dnes novinářům ředitel společnosti Fresenius David Prokeš.

„Současné středisko má kapacitu deseti lůžek a je pro potřeby dialýzy už naprosto nedostačující, například třikrát týdně musí pracovat ve čtyřech směnách, což znamená, že pacienti i personál začínají čtvrtou směnu o půlnoci,“ uvedl Prokeš.

Dialyzační středisko vznikne přestavbou objektu pod bývalou lékárnou v nemocnici. Budova nadále zůstane majetkem Karlovarského kraje. Náklady zhruba 48 milionů korun uhradí Fresenius, přičemž po dobu 20 let se náklady budou splácet ve formě sníženého nájmu.

Dialyzační středisko pronajala karlovarská nemocnice soukromému provozovateli před pěti lety. Podle generálního ředitele KKN Luďka Nečesaného tak není dnes možné debatovat o tom, proč nemocnice dialýzu neprovozuje sama. „Chtěli jsme, aby nemocnice ze současné situace vytěžila maximum při zachování medicínského komfortu pro pacienty,“ uvedl Nečesaný.

Jak řekl, dialýza byla zatím zlatým vejcem zdravotnické péče. To ale pomalu přestává platit, protože pojišťovny radikálně omezují platby, naposledy o 20 procent a mluví se pro příští rok o dalším snížení plateb.

V září letošního roku by podle Prokeše měl být hotový projekt nového střediska, stavět by mohlo začít v prosinci. Se zahájením provozu se počítá v říjnu příštího roku.

Fresenius Medical Care má nyní v České republice 19 dialyzačních středisek, v Karlovarském kraji kromě Karlových Varů také v Sokolově a Mariánských Lázních.


Komentovat článek: Fresenius postaví v karlovarské nemocnici novou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Fresenius postaví v karlovarské nemocnici novou…

Komentáře

1 komentář
kdosi proč asi?  | 25. 07. 2012 20:24

Frasenius to dostal , protože vlastní nemocnice neměla na obnovu přístrojů a vybavení hraničilo s kriminálem. Firma to dala do pořádku, provozuje to ke spokojenosti lidí a platí řádně nájem, tak o co jde?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné