Internet zdarma letos získá 2000 zdravotníků

Společnosti MD Access, GTS CZECH a IZIP představily ve středu projekt, který by měl v řadě zdravotnických zařízení zpřístupnit elektronickou komunikaci zdravotníků mezi sebou, s pojišťovnami i s pacienty…

Vysokorychlostní (256kb/s) připojení je neomezené a k zařazení do programu postačí mít pouze PC s operačním systémem Windows 98 a pevnou linkou Českého Telekomu.

Účastníci musí také zaplatit vstupní poplatek 990 korun, přičemž ADSL modem včetně instalačního balíčku jim bude poskytnut za symbolický poplatek jednu korunu.

Součástí služby je instalace a chod speciálního spořiče obrazovky MD Screen, který se spouští ve chvílích, kdy zdravotník svůj počítač nevyužívá. Spořič přináší medicínská informační sdělení i komerční zprávy od dodavatelů do zdravotnictví.

Chod spořiče je také podmínkou bezplatného využívání internetu. Doba, kdy musí spořič běžet je stanovena na osm hodin měsíčně, což odpovídá 24 minutám během jednoho pracovního dne. Pokud spořič stanovenou dobu nepoběží, zaplatí uživatel běžnou cenu připojení na internet, která činí 595 korun.

Internet bude instalovat společnost IZIP, která projekt původně vypracovala. I když si od zavedení internetu společnost slibuje rozšíření internetových knížek, zdůrazňuje, že komerční projekt zavedení internetu je striktně oddělen a na zavádění internetových knížek není závislý.

Zástupci společnosti IZIP budou od 3 listopadu oslovovat jednotlivé lékaře či lékárníky, kteří se ale mohou do projekt přihlásit sami na internetových stránkách společnosti MD Access – www.mdaccess.cz. Jak uvedl ředitel společnosti Norbert Hlaváček, projekt v současnosti platí pouze pro jednotlivé lékaře, do budoucna ale společnost počítá také s účastí nemocnic.

Petra Klusáková, www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!