Masarykova nemocnice otevřela lůžkovou část obličejové chirurgie

chirurgie, chirurgové, lékaři, operace

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem dnes otevřela lůžkové oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie, které je jediné v Ústeckém kraji. ČTK o tom informoval Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní, pod kterou Masarykova nemocnice spadá.

Oddělení má 13 lůžek, z toho jedno nadstandardní. Úprava prostor na pokoje a nákup nábytku stálo podle Vondry 450 000 korun. Lůžková část oddělení nemocnici dosud chyběla, pacienti byli hospitalizovaní na jiných odděleních a lékaři za nimi docházeli.

„Otevřením vlastního lůžkového oddělení se otevřou možnosti pro lepší management hospitalizačních případů, a to jak v oblasti jednodenní chirurgie s krátkodobou hospitalizací, tak především u dlouhodobějších hospitalizací,“ řekl ČTK Vondra. Nemocnice nabídne pacientům i větší komfort.

Ústecké oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie je jedním ze třinácti specializovaných pracovišť v Česku. Pacienty má nejen z Ústeckého, ale i okolních krajů. Spádovost je podle Vondry jeden milion obyvatel.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!