Menofem – první nehormonální preparát pro léčbu příznaků menopauzy

…Menofem má statut volně prodejného léčiva, což znamená, že je k dostání v lékárně bez lékařského předpisu. Je to čistě přírodní produkt, jehož aktivní složkou je koncentrovaný výtažek z oddenku ploštičníku (Cimicifuga racemosa). Bezpečnost a účinnost této rostliny byla potvrzena množstvím klinických studií. Vzhledem k tomu…

Ve středu 25. dubna 2001 se konalo v restaurantu U staleté báby na Karlově náměstí neformální setkání u kulatého stolu s tématem „Sexuální život, psychika a vitalita ženy v menopauze“.

Z přednášejících se zúčastnili sexuoložka MUDr. Hana Fifková, gynekoložka MUDr. Elena Figurová, klinická psycholožka Mgr. Věra Husáková a zástupce společnosti Boehringer Ingelheim Ing. Jiří Kašperek. Setkání moderovala Saskia Burešová.

Akce byla zaměřena na představení a praktické přiblížení preparátu Menofem, což je první nehormonální lék na příznaky menopauzy, který uvedla na český trh v březnu tohoto roku společnost Boehringer Ingelheim.

Menofem má statut volně prodejného léčiva, což znamená, že je k dostání v lékárně bez lékařského předpisu.

Je to čistě přírodní produkt, jehož aktivní složkou je koncentrovaný výtažek z oddenku ploštičníku (Cimicifuga racemosa). Bezpečnost a účinnost této rostliny byla potvrzena množstvím klinických studií. Vzhledem k tomu, že jde o přírodní nehormonální přípravek, lze jej podávat kterékoli ženě v klimakteriu, na rozdíl od hormonální substituční léčby, která má své kontraindikace. Přípravek mohou užívat i pacientky, které z jakéhokoli důvodu hormonální léčbu odmítají.

Menofem je bezpečný a spolehlivý lék, vhodný k dlouhodobému podávání. Až do současnosti nebyly zjištěny žádné závažné vedlejší účinky.Vzhledem k tomu, že jde o přírodní léčbu, dochází k obnovení tělesné hormonální rovnováhy přirozenou cestou. Přestože jde o přírodní přípravek bez nežádoucích účinků, doporučuje se po šesti měsících užívání preventivní gynekologická prohlídka.

(hšu)

Ohodnoťte tento článek!