Nemocnice má nový přístroj pro vyšetření srdce, cév a mozku

Titulní obrázek

Interní klinika fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě zakoupila nový přístroj určený k
vyšetření srdce, cév a mozku. Na ultrazvukovém echokardiografu vyšetří ročně podstatně více pacientů než doposud. Přístroj stál přes 6,7 milionů korun…

Interní klinika fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě zakoupila nový přístroj určený k vyšetření srdce, cév a mozku. Na ultrazvukovém echokardiografu vyšetří ročně podstatně více pacientů než doposud. Do nového přístroje investovala nemocnice přes 6,7 milionů korun, řekl mluvčí nemocnice Štěpán Neuwirth.

„Na onemocnění tepen, srdce a mozku stále připadá 50 až 60 procent všech úmrtí v České republice. Předcházet tomu lze včasným vyšetřením nemocného a následnou účinnou léčbou,“ podotkl přednosta interní kliniky Arnošt Martínek.

Dodal, že s pomocí nového echokardiografického přístroje se nemocnici podaří zkvalitnit úroveň diagnostiky. Bude totiž schopna lépe zhodnotit a následně i kvalitněji léčit například onemocnění srdce, získané srdeční vady či postižení srdečního svalu, ale také postižení tepen dolních končetin, ledvinných

tepen a tepen mozku.

Zatímco na starém přístroji lékaři ročně provedli 2600 vyšetření srdce a 600 vyšetření cév a mozku, pak nový echokardiograf jim umožní za rok až 3500 vyšetření srdce a 1000 vyšetření cév a mozku.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!