Nobelova cena za poznatky v oblasti čichových vjemů

Nobelovu cena za lékařství a fyziologii pro rok 2004 dostali vědci ze Spojených států Richardu Axelovi a Lindě Buckové. Popsali mechanismus toho, jak lidský mozek dokáže identifikovat a pamatovat si tisíce různých pachů. Vědci objevili širokou skupinu zhruba 1000 genů, které řídí produkci specializovaných proteinových receptorů…

Nobelovu cena za lékařství a fyziologii pro rok 2004 dostali vědci ze Spojených států Richardu Axelovi a Lindě B. Buckové. Popsali mechanismus toho, jak lidský mozek dokáže identifikovat a pamatovat si tisíce různých pachů.

Osmapadesátiletý Richard Axel působí na Columbia University v New Yorku. Semapadesátiletá Linda B. Bucková pracuje ve Středisku pro výzkum rakoviny Freda Hutchinsona v Seattlu. Oba ocenění si rozdělí částku 10 milionů švédských korun (asi 35 milionu Kč).

Vznik čichové tkáně

Vědci objevili širokou skupinu zhruba 1000 genů, které řídí produkci specializovaných proteinových receptorů.

Tyto receptory se skládají z buněk, které se nachází na malé ploše horní části nosu. Tyto buňky dokáží při vdechu rozpoznat molekuly daných pachů.

Každá z těchto buněk však ovládá pouze jeden typ receptoru. Každý receptor přitom může detekovat pouze omezené množství substancí. Proto se každá buňka úzce specializuje jen na několik molekul pachů.

Každá buňka vysílá signály pomocí drobných nervových vláken přímo do čichového laloku v mozku. Jednotlivé typy buněk jsou však spojeny s různou oblastí této tkáně.

DÁLE ČTĚTE:
Representations of Olfactory Information in the Brain
Richard Axel, M.D – biography
Linda Buck – biography

Z tohoto místa je pak informace vyslána do dalších částí mozku, kde se informace z různých olfaktorálních receptorů spojují a vytvářejí obrazec pachu, který pak člověk vnímá jako specifický.

Profesor Axel a profesorka Bucková identifikovali klíčové geny v olfaktorickém systému v roce 1991. Od té doby se snaží zjistit, jakým způsobem je olfaktorický systém organizován – od molekulární až po buněčnou úroveň.

Profesor Sten Grillner, jeden z odborníků, kteří rozhodovali o udělení Nobelovy ceny, uvedl: “Předtím, než Axel a Bucková publikovali svou studii, byla otázka čichu a chuti záhadou.“

Jejich výzkum poukázal na důležitost „čichové paměti“.Mláďata savců podle pachu najdou matčinu bradavku – bez čichu by nenašla mléko a zahynula by.

Čichová paměť brání člověku sníst jídlo, po kterém se mu v dětství udělalo nevolno. Specifické vůně mohou vyvolat vzpomínku z dětství, připomenout určitou fázi života.

ZDROJ:

Secrets of smell land Nobel Prize

(ivb), www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!