Nový web o uznávání kvalifikací v Evropské unii

Hledáte informace o uznávání kvalifikací v zemích Evropské unie? Ministerstvo zdravotnictví spustilo novou webovou stránku, která má hledání potřebných dokumentů usnadnit. Na adrese www.eukvalifikace.cz najdete podmínky pro získávání odborné způsobilosti zdravotníků v jednotlivých zdravotnických oborech v ČR i v EU…

Hledáte informace o uznávání kvalifikací v zemích Evropské unie? Ministerstvo zdravotnictví spustilo novou webovou stránku, která má hledání potřebných dokumentů usnadnit.

Na adrese www.eukvalifikace.cz najdete podmínky pro získávání a vzájemné uznávání odborné a specializované způsobilosti zdravotnických pracovníků v jednotlivých zdravotnických oborech v České republice i v členských zemích Evropské unie.

Autoři materiálů vycházejí mimo jiné z otázek, které uchazeči o práci v Evropské unii ministerstvu zdravotnictví zaslali.

Uživatelé si mohou stáhnout a vytisknout některé formuláře jako například žádost o vydání potvrzení o získání způsobilosti k samostatnému povolání.

Webovou stránku spravuje a aktualizuje odbor vědy, vzdělávání a ošetřovatelství Ministerstva zdravotnictví ve spolupráci s Národní lékařskou knihovnou v české verzi, anglická verze je v přípravě.

(ivb), www.Zdravi.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!