PHARMtechexpo představí nejnovější technologie ve farmacii

Nejnovější technologie a služby ve farmaceutickém průmyslu představí výstava PHARMtechexpo, jež se bude konat ve Veletržním paláci v Praze ve dnech 9. a 10. února. Její součástí bude konference zaměřená na hlavní problémy řízení farmaceutických firem ve střední a východní Evropě…

PRAHA –

Výstavy se zúčastní firmy například z oboru farmaceutické biotechnologie, výrobních strojů, sterilního a laboratorníhovybavení nebo klinického výzkumu. Společnosti si zde budou moci najít i potenciální dodavatele.

„Veletrh PHARMtechexpo je pro nás jedinečnou příležitostí setkat se s kolegy z jiných zemí EU a seznámit se se způsobem interpretace evropských norem v národních legislativách,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Cepha Luděk Bažant.

Dodal, že na výstavě bude zároveň možné porovnat s firmami ze zemí třetího

světa současné podmínky pro klinický výzkum mimo země EU. Cepha se v tuzemsku zabývá výzkumem nových léčivých přípravků deset let.

Farmaceutický průmysl každý rok vynakládá vyšší částky na výzkumy, které provádějí nezávislá specializovaná pracoviště. „V loňském roce činil tento nárůst 12 procent a dosáhl celkového objemu deset miliard amerických dolarů,“ poznamenal Bažant.

V rámci veletrhu se bude konat dvoudenní konference, jež se zaměří na hlavní problémy vrcholového řízení farmaceutických firem ve střední a východní Evropě.

„Cílem konference je pomoci výrobcům dozvědět se více o nejlepších postupech používaných v Evropě a také zjistit, jaké jsou klíčové trendy a vývoj na

trhu,“ uvedla pořádající společnost.

První roční PHARMtechexpo se uskutečnilo loni v únoru v Budapešti. Zúčastnilo se ho 75 vystavovatelů a návštěvníci z 24 zemí. Jde o jedinou výstavu ve střední a východní Evropě, která se zaměřuje na všechny produkty a technologie související s farmaceutickou výrobou.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!