Příbramská nemocnice otevřela nové oční oddělení

Příbramská nemocnice otevřela nové oční oddělení. Dosavadní pracoviště se přestěhovalo z jedné z nejstarších nemocničních budov, která už nevyhovovala nárokům moderní medicíny i množství pacientů, do zrekonstruovaného křídla D1 centrální budovy. Celková hodnota vybavení očního oddělení je zhruba 41 milionů korun, řekla ČTK mluvčí nemocnice Monika Boušková.

Oddělení získalo nové prostory pro veškeré zázemí ve dvou patrech zrekonstruované budovy. Přestěhovaly se tam ambulance, jednotlivé vyšetřovny, operační sál, lůžková jednotka i stacionář.

Nové technologie očním lékařům umožní přesnější diagnostiku onemocnění předního i zadního segmentu oka i glaukomového onemocnění. Zlepšit by se měla i diagnostika a léčba onemocnění sítnice.

„I nový operační sál umožní provádění současných operačních zákroků daleko přesnější a kvalitnější technikou a zároveň i zákroky zcela nové,“ uvedl ředitel Stanislav Holobrada.

Rekonstrukce křídla D1 za 200 milionů korun zahrnovala zejména přístavbu patra, výměnu sítí a oken či zateplení. V opravené části nemocnice bude kromě očního oddělení sídlit také gastroenterologické centrum, urologická ambulance a CT.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!