Ředitel Homolky: výběrová řízení jsou logická

Ministryně zdravotnictví se rozhodla vypsat nová výběrová řízení na post ředitelů některých nemocnic a léčeben. Jaký názor mají jednotliví šéfové zařízení, kterých se toto rozhodnutí týká? Čtěte ve Mladá fronta Zdravotnictví a medicína Zdraví.Euro.cz č.10. Dnes nabízíme názor dlouholetého šéfa Nemocnice Na Homolce Oldřicha Šubrta.

Sdělilo vám ministerstvo zdravotnictví. co bude předmětem výběrového řízení? Víte už, jak se máte na výběrové řízení připravit?

Paní ministrině mi sdělila, že vypisuje výběrové řízení osobním dopisem, dříve než bylo výběrové řízení zveřejněno. V dopise mne mimo informace o výběrovém řízení vyzvala, že jestliže mám zájem v práci pokračovat, mám se do výběrového řízení přihlásit.

Zaznamenal jste během svého působení ve funkci nějaké výhrady ze strany ministerstva?

Od žádného z ministrů či ministryň jsem nezaznamenal výhrady k činnosti organizace či přímo k mé práci. Považuji výběrové řízení za logický krok v organizacích, kde ředitelé pracují delší dobu a je vhodné ověřit, zda vedoucí pracovník je stále přínosem pro organizaci. Současná ministryně mne v poslední době několikrát ujistila, že si velmi váží práce celého týmu nemocnice i mých schopností pří jejím řízení.

Jaký je názor ředitele SÚKL,Milana Šmída? Bude seo dosavadní postucházet znovu?Čtěte na Zdraví.Euro.cz v pondělí

Víte už o osobách, které se do konkurzu přihlásily? Jsou mezi nimi i někteří kolegové z nemocnice?

Inzerát vyšel před 5 dny a uzávěrka je 25. března, nepředpokládám, že se již někdo přihlásil. Po poradě s odborovou organizací, s kolektivem vedení, s primářským sborem i s dozorčí radou, jsme došli k názoru, že se mám do výběrového řízení přihlásit, a proto přihlášky spolupracovníků neočekávám.

Lidové noviny zkraje týdne napsaly, že se o místo ředitele nemocnice strhne bitva. Máte stejný názor?

Nerozumím termínu bitva, ale je pravdou, že při minulém konkurzu bylo vybíráno z 15 kandidátů. Nemocnice Na Homolce je jistě zdravotnické zařízení, které je schopné realizovat zajímavé a přínosné koncepty. Proto zájemců o tuto možnost bude jistě více, přesto předpokládám, že vize a strategie rozvoje nemocnice tak, jak byla definována současným vedením na dalších pět let v roce 2004 je dostatečně přesvědčivá, aby byla její realizace potvrzena.

DÁLE ČTĚTE:

Emmerová rozjela výměny ředitelů

Ohodnoťte tento článek!