Těhotné ženy vegetariánky prý ohrožují své děti

Nelze vyloučit, že těhotné ženy vegetariánky vážně ohrožují zdraví svých ještě nenarozených dětí. Tvrdí to Allene Lindsaye z Kalifornské univerzity na základě svého výzkumu, o němž podle internetových stránek BBC hovořil na vědecké konferenci v Los Angeles…

LOS ANGELES –

Známý profesor považuje za neetické, když malé děti jsou svými rodiči nuceny k vegetariánské stravě nebo když žena i během těhotenství setrvává u vegetariánství.

Lindsay na konferenci uvedl, že se touto otázkou zabývá již 25 let a pozorně sleduje také výzkumy, které na toto téma provádějí odborníci v jiných zemích.

„Za toto období se zcela jasně ukázalo, že ve vyspělých zemích nikoli nedostatek bílkovin či nedostatek energie, nýbrž stravovací zvyklosti žen jsou příčinou toho, že v jejich těle a v těle jejich dětí je málo vitaminu A, železa, zinku a vitaminu B12.

Nejlepším způsobem jak tyto vitaminy dostat do těla je konzumace potravin živočišného původu a mléka, připomněl Lindsey. „Jsem pevně přesvědčen o tom, že těhotné ženy musejí jíst maso,“ dodal.

„Také vegetariánky by měly jíst maso a pít mléko, i když třeba v menších dávkách, protože to by jejich organismu hodně pomohlo. Jsem pevně přesvědčen, že rodiče nemají právo nutit své děti, aby vedly vegetariánský život, aby těhotné či kojící ženy nejedly maso. Je totiž zcela jasné a prokázané, že toto může mít

velmi neblahý vliv na dítě, které se má narodit či které je ještě v útlém věku,“ tvrdí Allen Lindsay.

(ctk)

Ohodnoťte tento článek!