V Budějovicích se chystají farmakologické dny

V areálu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se budou ve dnech 8. – 10. září konat 54. farmakologické dny a 6. konference klinické farmakologie. Pořadateli jsou Česká společnost pro experimentální a klinickou farmakologii a toxikologii, Slovenská farmakologická společnost a Slovenská společnost klinické farmakologie…

V Budějovicích se budou ve dnech 8. – 10. září konat v areálu Jihočeské univerzity 54. farmakologické dny a 6. konference klinické farmakologie.

Pořadateli jsou Česká společnost pro experimentální a klinickou farmakologii a toxikologii, Slovenská farmakologická společnost a Slovenská společnost klinické farmakologie.

„Klinická farmakologie má v českobudějovické nemocnici dlouholetou tradici a já s nemocnicí v tomto směru osobně spolupracuji už řadu let na různých projektech,“ uvedl Vladimír Pavelka, náměstek jihočeského hejtmana, pod jehož záštitou se budou dny konat.

„Letošní konference bude přitom věnována velmi zajímavému tématu, kterým je kvalita života pacientů, léčených různými léčebnými postupy,“ dodal Pavelka.

Další akce odbornýchspolečností najdete
ZDE

Pavelka zdůraznil mezinárodní účast na konferenci, protože na jejím konání se mimo jiné podílejí také velvyslanectví Jihoafrické republiky v ČR a Severozápadní Univerzita Jihoafrické republiky.

Českobudějovické listy

Ohodnoťte tento článek!