Zázračná síla grapefruitu

Před bezmála 20 lety bylo náhodně objeveno, že v jadérkách grapefruitu (Citrus paradisi) je ukryta látka s antibiotickými účinky. V pozdějších letech prošel tento náhodný objev celou řadou výzkumů různých institutů, v roce 1990 byl extrakt z grapefruitových jadérek podroben klinické studii…

a byl hodnocen převážně pozitivně, bylo oceněno jeho široké spektrum využití a účinnost.

Základem úspěchu výtažku z jadérek grapefruitu je vysoký obsah bioflavonoidů, spolu se základní látkou, která vykazuje silné účinky zabraňující množení bakterií, virů a plísní. Přírodní flavonoidy ulehčují trávení, očišťují organismus, posilují odolnost, předcházejí nachlazení, infekcím a zápalům, zlepšují krevní oběh a zvyšují odolnost sliznic. Vyznačují se antioxidačními vlastnostmi, zachytávají volné kyslíkové radikály, posilují stěny cév a zabraňují shlukování krevních destiček a vzniku krevních sraženin.

Preventivní užívání extraktu z grapefruitových jadérek či speciálních kosmetických výrobků, které jej obsahují, pak podle odborníků dává člověku větší šanci si udržet dobré zdraví. Účinné látky získané z jadérek grapefruitu jsou schopny pozitivně stimulovat obranný systém člověka a minimalizovat tak nebezpečí přenosu infekčních onemocnění včetně poševních a střevních kandidóz.

Ohodnoťte tento článek!