Přejít na obsah

DNES: Barták trýznil ženy několik let, čelí trestním oznámením

zpět
15.8.2011
Jaroslav Barták
zvětšitJaroslav Barták
Autor: ZDN

Jaroslav Barták | Autor: ZDN

 

Šéf pražské Polikliniky Modřany a vlivný lékař Jaroslav Barták podle deníku Dnes trýznil ženy několik let. Kromě asistentky Lucie, které ubližoval na Filipínách, získal deník svědectví dalších šesti týraných.

Scénář týrání popisují všechny dívky stejně - najal si je na inzerát, ujistil se, že neumějí cizí jazyky, a odvezl je na pracovní cestu do ciziny. Asistentky vyprávějí, že je tam začal napadat a bít. Některé týral i v Česku, píše MfD.

Případ vyšetřuje policie, Barták čelí čtyřem trestním oznámením, další dvě jeho oběti jsou podle MfD ochotné svědčit.

Vlivný lékař už přitom kvůli násilí na mladých ženách jednou skončil před soudem. V prosinci 2007 brutálně zbil před pražským Michnovým palácem svou asistentku Lucii Ř. Mlátil jí hlavou o kapotu auta tak silně, že málem omdlela. Lucii zachránili kolemjdoucí. Případ skončil před soudem, kde Lucie přijala odškodnění. Chtěla mít klid. Barták jí vyhrožoval a ona se bála, píše deník a poznamenává, že lékař se často odvolával na své mocné známé, s nimiž se skutečně stýkal v Lions Clubu, kde se scházejí kvůli charitě.

Když před pár dny Barták vytušil, že čelí řadě trestních oznámení, začal vlivné obcházet. Sešel se s ministrem vnitra Janem Kubicem, a to pod záminkou nabídky lékařské péče. Neustále volal i ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi. Marně. Ani jeden mu nepomohl. A dokonce jej kolegové vyloučili i z Lions Clubu, píše dnešní Mladá fronta Dnes. Barták se nařčení brání. Je prý obětí zaměstnanců, které byl nucen propustit. „Pevně věřím, že jsem se stal já a moje rodina obětí neschopných zaměstnanců, se kterými jsem byl nucen rozvázat pracovní poměr. Nerad bych si připustil, že by se mohlo jednat o akci organizovaného zločinu, i když se mě v poslední době snažila jistá skupina vydírat. Všechny potřebné informace jsem předal policii,“ uvedl Barták v prohlášení zaslaném ČTK.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: DNES: Barták trýznil ženy několik let, čelí…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku DNES: Barták trýznil ženy několik let, čelí…

Komentáře

další 3 komentáře
Jiri Wicherek Jen věcně  | 16. 08. 2011 08:48

odebrat diplom nelze.

Jiří Antonín Votýpka Profil dnešního....  | 15. 08. 2011 16:24

Je to profil dnešního úspěšného lékaře? Nebo se jedná o běžné chování přemnoženého člověka, který zůstává skryt ve většině případů. Odhalí se až tehdy když je třeba si nějak došlápnout na člověka který je až příliš úspěšný. Myslím, že typ tohoto chování a "odplaty" jiných (na které se ještě nic neví) je velmi běžný a pečlivě bychom měli zvažovat jak upřímné je volání zloděje - zloděj! Stydím se, ale nedivím....

mudrc Pokud je to pravda.  | 15. 08. 2011 08:25

Pokud je to pravda , tak by to mělo následovat rychlé řešení. Odebrat diplom a do tepláků. Realita asi bude jiná, soudy, odvolání, soudy, odvolání, zpochybnění všeho, prostě tak nějak do ztracena.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné