Nemocnice Litoměřice získala dotaci 20 milionů na iktové centrum

iktus, mrtvice, stroke, Neurologie,

Litoměřická nemocnice získala dotaci 20 milionů korun na obnovu svého iktového centra, které zajišťuje specializovanou péči především pro pacienty s cévními mozkovými příhodami. Novinářům to řekl ředitel nemocnice Radek Lončák. Celkové náklady na projekt činí skoro 25 milionů, z toho zhruba čtyři miliony zaplatí nemocnice.

„Tato dotace ve své podstatě zahrnuje možnost nákupu zejména přístrojového a dalšího vybavení pro intenzivní péči spojenou se statusem iktového centra v naší nemocnici,“ řekl Lončák.

Status iktového centra nemocnice získala vloni v dubnu. „Bez něj bychom neměli možnost o tuto dotaci žádat,“ dodal. Dotace půjde z Integrovaného operačního programu pro služby a zdraví, vyhlášeného ministerstvem zdravotnictví.

Projekt chce nemocnice uskutečňovat od letošního prosince do 30. dubna 2015. Za získané peníze nemocnice pořídí mimo jiné resuscitační lůžka na jednotku intenzivní péče, centrální stanici pro monitoring vitálních funkcí, některá oddělení získají nové defibrilátory, na radiologii se modernizace bude týkat přístroje CT. Výrazného rozšíření zdravotnické techniky se dočká i oddělení rehabilitace.

Nemocnice chce z evropských peněz modernizovat také centrální operační sály a stravovací provoz, nedávno podala žádost o dotace z Regionálního operačního programu Severozápad.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!