V Sedlčanech se nepodařilo obnovit provoz interny

interna

V nemocnici v Sedlčanech na Příbramsku nebude obnoven provoz interny, která byla zavřena loni v prosinci kvůli personálním problémům.

Provozovateli nemocnice, společnosti Vamed Mediterra, se nepodařilo najít potřebné lékaře, kteří by zajišťovali na tomto oddělení služby, sdělil mluvčí kraje Pavel Lochař. Akutní péči po uzavření sedlčanské interny poskytují krajské nemocnice v Příbrami a v Benešově, posíleno bylo i sedlčanské stanoviště záchranné služby. Středočeský kraj toto pracoviště od 1. července znovu posílí. Od ledna ke dvěma velkým sanitním vozům přibyla v denní době ještě posádka rendez-vous. Od července bude sloužit také nepřetržitě, tedy i v nočních hodinách

„Oproti uplynulým pěti měsícům a krizovým nulovým scénářům nabízí záložní varianta přece jen dostupnější péči. Přibudou například expektační lůžka a lůžka následné péče, rozšíří se provozní doba řady ambulancí. Záložní varianta přináší dokonce i nové služby,“ uvedl hejtmančin náměstek pro zdravotnictví Martin Kupka (ODS).

Ředitel pražské a středočeské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Pavel Pivrnec míní, že se za daných okolností podařilo v záložní variantě najít nejlepší možné řešení pro celé Sedlčansko. „Dosažitelnější ambulantní péče a větší kapacita lůžek dlouhodobé péče by měla odpovědět na potřeby všech pacientů. Myslíme samozřejmě i na zajištění péče v Příbrami a v Benešově, kde se od ledna starají o větší počet pacientů na svých interních odděleních,“ uvedl. VZP bude podle něj nadále zajišťovat všem pacientům takovou péči, jakou jí ukládá platná legislativa, a nikdo se nemusí obávat toho, že nesežene lékaře.

Podle Kupky se na příkladu Sedlčan projevil aktuální celoplošný nedostatek lékařů. Největší problémy jsou právě v interních oborech, urologii, neurologii či onkologii.

Ohodnoťte tento článek!