Zlínská krajská nemocnice byla v červenci ve ztrátě 7,9 mil. Kč

Nemocnice T. Bati

Krajská nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně byla v červenci ve ztrátě 7,9 milionu korun. Ostatní tři krajské nemocnice skončily v plusu, nejlépe hospodařila Uherskohradišťská nemocnice, která měla zisk 24,4 milionu korun. U Kroměřížské nemocnice činil zisk 9,2 milionu korun, Vsetínská nemocnice vykázala zisk 17 milionů korun.

Ztráta zlínské nemocnice letos postupně klesá, za první tři měsíce činila 19 milionů korun, v pololetí 14,2 milionu korun. Loni v pololetí byla nemocnice ve ztrátě 10,4 milionu, za celý loňský rok vykázala ztrátu osm milionů korun.

Krajská rada v únoru odvolala předsedu představenstva KNTB Pavla Calábka, důvodem bylo také špatné hospodaření nemocnice. Krajské nemocnice nově vede společné představenstvo v čele s Radomírem Maráčkem, který byl dříve ředitelem lázní Karlova Studánka. Společné představenstvo nemocnic chce snížit náklady na materiál a nakupovat ho společně pro všechny nemocnice, také vyrovnat mzdy v jednotlivých nemocnicích.

„Jsme přesvědčeni o tom, že ztrátu do konce roku vyrovnáme. Kdybychom na začátku roku začali s nulou, možná bychom měli na konci roku plus 19 milionů korun,“ uvedl hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Podle něj se začínají pozitivně projevovat společné nákupy a společné řízení nemocnic, snížily se také provozní náklady.

„Jen v kuchyni ve zlínské nemocnici jsme začali vařit několik jídel navíc, přihlásilo se 700 nebo 800 nových strávníků z personálu, vyděláváme navíc asi milion korun měsíčně proti minulému období,“ uvedl hejtman. Chystá se také otevření nového bufetu.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!