Přejít na obsah

Agel chce v pražských Malešicích postavit novou nemocnici

zpět
17.2.2017
chodba, sestra, lékařka
zvětšitchodba, sestra, lékařkaZdroj: Shutterstock

chodba, sestra, lékařka | Zdroj: Shutterstock

 

Společnost Agel, která v Česku i na Slovensku provozuje zdravotnická zařízení, chce ve východní části Prahy postavit novou nemocnici. Koupila už pro ni pozemek. Investice by měla přesáhnout miliardu korun.

V současnosti Agel zpracovává projekt. Na dotaz, kdy by nemocnice měla začít fungovat, mluvčí uvedla, že „v řádu několika málo let“. Vybudování nemocnice na zelené louce není v Česku obvyklé, podle Agelu se tak stalo naposledy před více než 30 lety. „Naším záměrem není stavět konkurenci stávajícím nemocničním zařízením. Naopak, náš realizační tým připravuje projekty, podle kterých bude nová nemocnice komplementem ke stávající síti fakultních nemocnic,“ uvedl předseda představenstva společnosti Agel Milan Leckéši. Kterými specializacemi chce Agel nemocniční síť v metropoli doplnit, neuvedl. Agel v současnosti v hlavním městě provozuje dvě polikliniky.

Nejblíže k lokalitě Malešic, kde má nemocnice vyrůst, leží zřejmě Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, která nabízí širokou škálu zdravotní péče. Mluvčí později doplnila, že se pozemek nachází u Malešického parku. Od něj je to do vinohradské nemocnice zhruba tři kilometry.

V Praze je šest velkých nemocnic, jejichž zřizovatelem je ministerstvo zdravotnictví, dále vojenská nemocnice, Nemocnice Na Františku, která patří Praze 1, a Nemocnice Milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Lůžková oddělení mají i některá soukromá zařízení a kliniky.

Skupina Agel je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Kromě České republiky skupina působí od roku 2006 i na Slovensku. Skupina zaměstnává téměř 11.000 lidí. V České republice provozuje kromě 11 nemocnic také polikliniky, síť lékáren, laboratoře, distribuční společnosti a další specializovaná zdravotnická zařízení. V roce 2015 měla skupina konsolidovaný hospodářský výsledek před zdaněním 740,8 milionu korun. V roce 2014 to bylo 630,4 milionu korun.


Komentovat článek: Agel chce v pražských Malešicích postavit novou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Agel chce v pražských Malešicích postavit novou…

Komentáře

1 komentář
ola dodatek k Agelu  | 17. 02. 2017 13:07

1. vertikální vlastnictví( pojišťovna 205- nemocnice, polikliniky, lékárny, laboratoře ....) není nikde jinde v záp. Evropě podle zákona možné. 2. postavení nové -jak říká ředitel komplementární nemocnice vysvětluje, že z těch o 5-10 tis Kč menších mezd v Agelu než platů v přísp. nemocnicích lze vytvořit zisk a postavit nemocnici- tedy na úkor. platů zaměstnanců. 3. Pochybuji, že hlavním zdrojem příjmu budou naše pojišťovny, což může být i dobře. 4. Nebo mají již předsmluvní dohodu s pojišťovnami? Kde seženou personál za současných tristních podmínek?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné