Přejít na obsah

Agel: Do pojišťovny nikoho nenutíme

zpět
21.3.2008

Tisíce zaměstnanců firmy Agel, která vlastní nebo provozuje čtyři nemocnice a jednu polikliniku v Olomouckém kraji, by se mohly stát klienty nové pojišťovny této společnosti. Mezi zdravotníky se nyní začaly šířit zprávy o tom, že Agel tlačí na své pracovníky, aby k nové pojišťovně přešli. Mluvčí Agelu Tomáš Želazko to však důrazně odmítl. "Slyšeli jsme, že jsou takové tlaky. Ale nikdo si komoře oficiálně nestěžoval," reagoval Petr Němeček z představenstva ČLK...

Někteří zaměstnanci Agelu se obávají nátlaku, aby přestoupili do nové firemní zdravotní pojišťovny

Tisíce zaměstnanců firmy Agel, která vlastní nebo provozuje čtyři nemocnice a jednu polikliniku v Olomouckém kraji, by se mohly stát klienty nové pojišťovny této společnosti. Mezi zdravotníky se nyní začaly šířit zprávy o tom, že Agel tlačí na své pracovníky, aby k nové pojišťovně přešli. Mluvčí Agelu Tomáš Želazko to však důrazně odmítl. „Slyšeli jsme, že jsou takové tlaky. Ale nikdo si komoře oficiálně nestěžoval,“ reagoval Petr Němeček z představenstva České lékařské komory.

Mluvčí Agelu uvedl, že mají zájem o každého pojištěnce, ale nikomu nic nenařizují. „To si nemůžeme dovolit. Zaměstnanci i pacienti vědí, co od nás mohou očekávat, a sami si zváží, zda je nabídka pojišťovny zajímavá,“ reagoval Želazko. Vzhledem k nabízeným bonusům by se však někteří zdravotníci zřejmě ani nebránili přejít pod novou zdravotní pojišťovnu. „Ale nejprve musí mít podepsané smlouvy i s ordinacemi v primární péči. Praktického lékaře ani zubaře kvůli pojišťovně měnit nebudu. Čekám na to, jak dopadnou jednání pojišťovny s praktickými lékaři a specialisty,“ reagoval jeden ze zaměstnanců šternberské nemocnice. Dodal, že se s žádným nátlakem nesetkal.

Jiní zaměstnanci oslovení Deníkem však neskrývali obavy, že tento krok může přijít. Podle zákona musí pojišťovna do roka získat padesát tisíc klientů. Ředitel pojišťovny Agel Vladimír Matta včera Deníku sdělil, že již podepsali stovky smluv s privátními lékaři. „Před dvěma týdny jsme odeslali všem ambulantním specialistům, praktickým lékařům a stomatologům návrh na uzavření smluv. V současnosti se vracejí. Například předevčírem jsem podepsal čtyři sta smluv a včera dvě stě,“ uvedl ředitel. Včera také Agel zveřejnil, že pojišťovna, která začne fungovat od 1. dubna, začala nabírat klienty. Prvním pojištěncem se stal generální ředitel holdingu Petr Vaněk. „V těchto dnech se také pojistili akcionáři i všichni ředitelé nemocnic a poliklinik skupiny Agel,“ uvedl mluvčí Želazko s tím, že v Olomouci otevřou kontaktní místo v budově polikliniky společnosti Dopravní zdravotnictví (bývalá Železniční poliklinika). Jak se na předložené smlouvy dívají olomoučtí privátní lékaři? „Smlouvu mi nabídli, ale ještě nevím, zda podepíšu. V tuto chvíli to není zajímavé. Pokud budou mít výraznější podíl na trhu, určitě o tom budu uvažovat,“ reagoval například praktický lékař Igor Mazoch.

Daniela Tauberová, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Agel: Do pojišťovny nikoho nenutíme

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Agel: Do pojišťovny nikoho nenutíme

Komentáře

další 4 komentáře
za sociku, za bolsev kdeze ty zlate casy jsou  | 24. 03. 2008 11:32

byla vetsi demokracie nez ted za modreho neobolsevika

Talk Re:reakce  | 21. 03. 2008 19:39

Ano,těžko by někdo věřil,že miliardami vonící Agel je růžovoučké novorozeně plné lásky a naděje,přežívající rukou spravedlivého osudu v jungli nenávisti,chamtivosti a vášní. Pravda,zázraky se dějí.Byly doby,kdy na východní ,svobodné polokouli nebyly koncetrační lágry a lidé volili nadšeně a svobodně jednu strany míru a lásky.že by nyní obdoba?

angel pane Re:reakce  | 21. 03. 2008 19:29

kdo nejde s nami, jde proti nam...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné