Přejít na obsah

Agel požádal o registraci zdravotní pojišťovny

zpět
29.8.2007

Společnost Agel, jejímž významným akcionářem je ocelářský magnát Tomáš Chrenek, podala žádost o registraci zdravotní pojišťovny. Agel už provozuje nemocnice na severní a střední Moravě a nedávno získala dlouhodobý pronájem tří nemocnic v Olomouckém kraji...

Pokud bude žádost o registraci pojišťovny schválena, Agel významně posílí svůj vliv v českém zdravotnictví. Uvedl to zpravodajský server Aktuálně. cz.

„Důvodem založení zdravotní pojišťovny jsou téměř čtrnáctileté zkušenosti Agelu s řízením a provozem zdravotnických zařízení včetně důvěrného poznání prostředí nemocnic, ambulantní sféry a potřeb pacientů,“ uvedl Tomáš Želazko z Agelu.

Žádost nyní musí posoudit ministerstva zdravotnictví a financí. Na posouzení mají zákonnou lhůtu šest měsíců.

„Vedení společnosti Agel očekává vyjádření ministerstva nejdříve koncem letošního roku,“ potvrdil serveru Želazko.

Resort zdravotnictví zatím nechce hodnotit, jakou má žádost Agelu šanci na úspěch. „Ze zákona je vytvoření nové pojišťovny možné,“ připustil mluvčí ministerstva Tomáš Cikrt.

Obavu z Chrenkova zdravotnického monopolu zatím ministerstvo nemá. „Důležité je, aby byla zachována konkurence jak mezi zdravotními pojišťovnami, tak mezi zdravotnickými zařízeními,“ prohlásil Cikrt.

Podle předsedy Svazu zdravotních pojišťoven Jaromíra Gajdáčka souvisí žádost Agelu s připravovanou reformou systému pojišťoven, kterou od roku 2009 chystá ministr zdravotnictví Tomáš Julínek.

„Možnosti pojišťoven se otevírají, vznikne konkurenční prostředí. Nevylučuji, že vzniknou i další nové pojišťovny,“ řekl Gajdáček, který věří, že ze vzniku nové pojišťovny by pacienti mohli profitovat. „Současné pojišťovny budou mít větší míru starostí o své klienty, aby jim neutekli ke konkurenci,“ odhadl.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Agel požádal o registraci zdravotní pojišťovny

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Agel požádal o registraci zdravotní pojišťovny

Komentáře

dalších 19 komentářů
Bohumír Šimek Re:Re: Vážený kolego Šilhane!  | 30. 08. 2007 11:49

Zdravotnické hypermarkety nejpíše lze chápat v rámci postkomunistické pseudoliberální politiky v prostředí socialistického zdravotnictví jako obnovu KUNZu a OUNZu a socialismu v Čechách. Tuto obnovu socialismu nám provádí vláda ODS v rámci destruktivního evropského sociálního modelu zdravotnictví, který se nám podařilo dovést ad absurdum. A jakákoliv náprava k přirozenému fungování zdravotnictví je znemožněna zákony včetně Ústavy. Pokud je toto pravda, pak je jediná cesta: Cesta revolučního zvratu k normálnímu fungování zdravotnictví. To jsem upřímně zvědavý, co nás čeká!

Jan Cedr Re:Re:Re:Re:privatni ZP  | 30. 08. 2007 08:23

Dovolil bych si to trochu doplnit. Typický zastánce pravice přece chce mít finanční příjmy v rámci svého monopolu, vydávat peníze chce ale v konkurenčním prostředí :)

Polopigor Što na étoj fotografii ?  | 30. 08. 2007 07:43

Eto ukrainskyj chartist Chrenek, alias Hrenek.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné