Agenti slibují: žádné čekání u lékaře

Titulní obrázek

Více než dva tisíce pacientů chodí v Karlových Varech do ordinací společnosti Moje ambulance. Přírůstky jí pomáhají v ulicích získávat různí agenti. Členové Sdružení praktických lékařů České republiky takové lanaření kritizují. Naposledy se lékaři důrazně ohradili proti nekorektnímu způsobu získávání pacientů při svém celostátním setkání vMilovech…

Náboráři oslovují lidi na ulicích a lákají je do společnosti Moje ambulance. Sdružení lékařů jejich taktiku kritizuje

Více než dva tisíce pacientů chodí v Karlových Varech do ordinací společnosti Moje ambulance. Přírůstky jí pomáhají v ulicích získávat různí agenti. Členové Sdružení praktických lékařů České republiky takové lanaření kritizují.

Naposledy se lékaři důrazně ohradili proti nekorektnímu způsobu získávání pacientů při svém celostátním setkání vMilovech. „Naše sdružení řešilo řadu stížností na registraci. Někteří lidé ani nevěděli, že změnili svého lékaře,“ řekl MF DNES právník sdružení Jakub Uher.

Různým náborářům, kteří chodí po bytech nebo ulicích a nabízejí Moji ambulanci, se nediví, protože tito agenti jsou honorováni za to, kolik donesou registračních lístků.

Mladík lákal lékaře

Svoji zkušenost s reklamou na Moji ambulanci má praktický lékař Václav Larva z Karlových Varů. „Mě také na ulici zastavil devatenáctiletý chlapeček. Snažil se mi něco vykládat o výhodách zdravotní péče v Mojí ambulanci. Vždyť je to směšné,“ rozčiloval se lékař.

A co vlastně agenti lidem slibují? Pacienti, kteří nechtějí čekat hodinové i delší fronty v čekárnách lékařů, mají od začátku června na vybranou. Buď se s nepříjemným čekáním smíří, anebo navštíví v Chebské ulici novou sdruženou ambulanci praktických lékařů. Její majitel, akciová společnost Moje ambulance, garantuje po objednání maximálně čtvrthodinovou čekací dobu.

Ordinační hodiny jsou od pondělí do pátku v době od 7 do 19 hodin. Zatím v ordinaci pracují dva lékaři, brzy k nim přibude další. O novinku je totiž zájem.

„V Karlových Varech máme zaregistrovaných více než dva tisíce lidí. Předpokládáme, že naše lékařské služby vyhledají do konce roku další stovky obyvatel krajského města a jeho blízkého okolí,“ řekla mluvčí celostátní sítě lékařských ordinací Simona Součková.

Na kritiku, že pracovníci externích firem přesvědčují na ulicích lidi, aby přešli kMojí ambulanci, odpovídá, že to je běžná součást moderních marketingových aktivit. „Naopak řada lidí takovýto způsob kontaktu – oslovení vítá. Navíc u nás má člověk možnost do tří dnů svou registraci zrušit,“ vysvětlila mluvčí.

Odešel ke konkurenci

Z ankety, kterou jsme si v Mojí ambulanci udělali mezi pacienty, vyplývá, že taktika této společnosti je účinná. Většina lidí totiž ke konkurenci přešla po osobním kontaktu.

„O ambulanci jsem se dozvěděl na ulici od kamelotů,“ uvedl nový pacient Martin Jančík. Nabídku využil a zaregistroval se.

Novým pacientem je i Ivan Pícha. Jeho manželka zůstala u svého lékaře, on přešel k Moji ambulanci. „Moje bývalá paní doktorka v ordinaci pořád nebyla,“ vysvětlil důvod změny Pícha. Oceňuje, že se nyní může objednat i odpoledne, když přijde z práce.

Vary patří mezi osm měst v republice, v nichž funguje devět ordinací Moje ambulance. Celkem má 40 tisíc pacientů.

Vladimír Zedník, Regionální deník

Ohodnoťte tento článek!