Přejít na obsah

Agresivních pacientů v nemocnici přibývá

zpět
17.10.2010
pouta, policie, zločin, vyšetřování
zvětšitpouta, policie, zločin, vyšetřováníZdroj: howstuffworks.com

pouta, policie, zločin, vyšetřování | Zdroj: howstuffworks.com

 

Nadávky, urážky či fyzické napadení - s tímto se stále častěji setkávají zdravotníci Šumperské nemocnice. Lékaři i sestry se proto rozhodli podstoupit kurz, kde se naučí, jak agresivního pacienta zvládnout.

Dvoudenní školení se bude konat o tomto víkendu a zdravotníci se během něj dozvědí, jak rozpoznávat příznaky začínající agresivity nebo jak se co nejúčinněji bránit fyzickému napadení. S verbálními útoky se zdravotníci Šumperské nemocnice setkávají téměř denně. Bohužel ale roste i počet fyzických útoků. Zdravotníci ve službě již čelili úderům pěstí, plivancům i kopání. „Fyzických útoků v poslední době přibývá. Loni jsme zaznamenali dvanáct takových napadení,“ vysvětlila vedoucí sestra centrálního příjmu v nemocnici Alena Poláchová.

Právě zaměstnanci centrálního příjmu se s agresivními pacienty setkávají nejčastěji. „Loni ale například psychicky nemocný pacient poranil infuzním stojanem dva zdravotníky na neurologickém oddělení. Způsobil jim pohmoždění rukou a krku,“ doplnila další případy manažerka kvality Šumperské nemocnice Martina Klimková.

Kurzy se konají pravidelně. Personál nemocnice školí vždy odborný lektor. Nejpočetnější skupinu problematických pacientů tvoří mladší jedinci, kteří se dostanou na ošetření pod vlivem alkoholu či návykových látek.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Agresivních pacientů v nemocnici přibývá

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Agresivních pacientů v nemocnici přibývá

Komentáře

další 4 komentáře
Martin Vedral ochranka  | 18. 10. 2010 08:42

Svého času jsem sloužíval nočbí služby v méně civilizovaném zahraničí. Sloužili jsme ve třech. Já, sestra a policista se samopalem. Noční návštěvníci pak měli povinnost odložit zbraň (a že ji měli skoro všichni). Policajt hnípal v rohu ordinace, kvér na kolenou, přesto nikoho ani nenapadlo být agresivní....

lekar Dnes je to jiné  | 17. 10. 2010 18:19

Agresivní nemocní byli jsou a budou. Jenže dříve to bývali opilci, psychiatricky nemocní , pacienti s akutní pankreatitidou, selháváním jater atd. S tím jsme si uměli poradit. Dnes se k tomu přidává čím dál větší skupina duševně normálních jedinců, kterým jenom nebylo splněno jejich očekávání dle jejich představ o tom, na co mají "nárok". To je mnohem horší.

challenger Hmm  | 17. 10. 2010 14:43

to u našeho zahraničního zaměstnavatele je to vyřešeno. V čekárně pohotovosti je permanentně přítomna ochranka a rovněž ozbrojený policista, který má ostré, kromě toho kasr a obušek, už jenom jeho přítomnost těchto lidí odrazuje příslušné vožralé vohnouty cokoli podnikat. Kdyby si snad někdo něco začal, dopadne to tak, že ho místo ošetření čekají želízka a pobyt v chládku a druhý den soud. Pak není příliš třeba investovat do zbytečností, jelikož zahraniční zaměstnavatel v civilizované zemi podporuje své zaměstnance a nenechá je proti zločinu bez pomoci, ať se s grázlem perou sami jako v čekoprasečáku, kterým je to jedno. Je třeba zajímavé, že městská pořádková policie se místo pořádkové služby (rizikové místo je právě špitál) věnuje vylehávání na služebnách a buzerování za bagatelní přestupky - kupř. pokutování za 53 km/h, nasazování botiček, ale nikoli splnění účelu, pro který byla zřízena. Nějaká soukromá firma pak dostává nesmyslné zakázky za peníze, které by se jinak mohly vyplatit zaměstnancům do mezd, kupř.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné