Přejít na obsah

Akreditace je závazek

zpět
4.10.2006

Akreditační certifikát, který je garancí vysoké kvality poskytované zdravotní péče, získala jako první v Olomouckém kraji prostějovská nemocnice. Včera jej od předsedy Spojené akreditační komise Ivana Staňka převzal ředitel nemocnice Ivo Vlach...

Prostějov -

„Akreditace ve zdravotnictví je proces, při němž komise hodnotí na základě předem daných odborných a organizačních doporučení kvalitu poskytované péče,“ uvedl Vlach. Nemocnice přitom musela v průběhu dvou let splnit padesát okruhů doporučení. Ta striktně definují požadovanou úroveň ve vybavení, diagnostice, léčebné a ošetřovatelské péči, ale také v dodržování hygienických předpisů či práv pacientů.

„Hlavním důvodem, proč nemocnice k akreditaci přistoupila, jsou pacienti. Proto chceme dát ještě větší důraz na lidský přístup personálu k nemocným,“ poznamenal Vlach. Osvědčení o akreditaci získala prostějovská nemocnice na dobu tří let. Po jejím uplynutí musí akreditaci opět obhajovat.

Výstavba prostějovské nemocnice probíhala od roku 1980 ve třech etapách. V roce 2003 došlo k přemístění všech základních oborů z dřívějšího působiště v Lidické ulici. V současnosti má nemocnice 428 lůžek akutní péče, 24 lůžek léčebné rehabilitace a 72 lůžek v léčebně dlouhodobě nemocných.

Prostějovský deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Prostějovský deník

Komentovat článek: Akreditace je závazek

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Akreditace je závazek

Komentáře

1 komentář
Kukačka kuku  | 4. 10. 2006 15:02

kuku, kuku!!!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné