Akreditace je závazek

Titulní obrázek

Akreditační certifikát, který je garancí vysoké kvality poskytované zdravotní péče, získala jako první v Olomouckém kraji prostějovská nemocnice. Včera jej od předsedy Spojené akreditační komise Ivana Staňka převzal ředitel nemocnice Ivo Vlach…

Prostějov –

„Akreditace ve zdravotnictví je proces, při němž komise hodnotí na základě předem daných odborných a organizačních doporučení kvalitu poskytované péče,“ uvedl Vlach. Nemocnice přitom musela v průběhu dvou let splnit padesát okruhů doporučení. Ta striktně definují požadovanou úroveň ve vybavení, diagnostice, léčebné a ošetřovatelské péči, ale také v dodržování hygienických předpisů či práv pacientů.

„Hlavním důvodem, proč nemocnice k akreditaci přistoupila, jsou pacienti. Proto chceme dát ještě větší důraz na lidský přístup personálu k nemocným,“ poznamenal Vlach. Osvědčení o akreditaci získala prostějovská nemocnice na dobu tří let. Po jejím uplynutí musí akreditaci opět obhajovat.

Výstavba prostějovské nemocnice probíhala od roku 1980 ve třech etapách. V roce 2003 došlo k přemístění všech základních oborů z dřívějšího působiště v Lidické ulici. V současnosti má nemocnice 428 lůžek akutní péče, 24 lůžek léčebné rehabilitace a 72 lůžek v léčebně dlouhodobě nemocných.

Prostějovský deník

Akreditace je závazek
Ohodnoťte tento článek!