Přejít na obsah

Aktuálně.cz: Šťáva je šéfem správní rady Diag Human

zpět
19.6.2012
krev, transfuze, dárcovství
zvětšitkrev, transfuze, dárcovstvíZdroj: Shutterstock

krev, transfuze, dárcovství | Zdroj: Shutterstock

 

Podnikatel Josef Šťáva je předsedou správní rady firmy Diag Human. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz s odvoláním na deník Insider, který má k dispozici dokumenty z obchodního rejstříku v Lichtenštejnsku, kde společnost oficiálně sídlí.

„Pan Josef Šťáva se stal prezidentem správní rady s podpisovým právem,“ cituje Aktuálně.cz z dokumentu z 21. prosince 2011.

Diag Human vede s Českou republikou řadu let spor kvůli údajně zmařenému obchodu s krevní plazmou. Po státu se domáhá mnohamiliardové náhrady.

Firma loni oznámila, že majitel společnosti Šťáva její akcie prodal. Novým majitelem se podle tehdejšího prohlášení stalo mezinárodní konsorcium investorů. „Josef Šťáva s okamžitou platností přestává mít cokoliv společného se společností, s vymáháním pohledávky, a žádným způsobem nadále nereprezentuje společnost Diag Human,“ uvedla nejprve firma. Později prohlášení upravila a část o vymáhání pohledávky vypustila.

O listinách, podle nichž je Šťáva šéfem správní rady, vědí podle Aktuálně.cz i zástupci ministerstva zdravotnictví, které se s firmou soudí. „Lze z toho usuzovat, že Šťávův vliv na firmu je dál velký,“ cituje Aktuálně.cz ředitele právního odboru ministerstva zdravotnictví Davida Kotrise. Advokát Diagu Jan Kalvoda podle serveru na dotaz Insideru uvedl, že jeho klient se veřejně až do skončení věci vyjadřovat nebude.


Komentovat článek: Aktuálně.cz: Šťáva je šéfem správní rady Diag…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné