Ambulance čínské medicíny v Hradci Králové zvýšila počet lékařů

Ambulance tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové v srpnu zvýšila počet lékařů ze dvou na tři. K jednomu čínskému a jednomu českému lékaři přibyl čínský lékař se specializací na akupunkturu.

Personální posílení ambulance přineslo snížení čekací doby na jeden měsíc z dřívějších až několika měsíců. Řekla to včera Petra Sychrová z hradecké nemocnice. Ambulance čínské medicíny v nemocnici vznikla před dvěma lety v září 2015.

Přijetím dalšího lékaře ambulance reagovala na zájem pacientů o její služby. Dosud se zde léčilo víc než 2000 pacientů. Vyšetření a léčbu si pacienti platí sami, zdravotní pojišťovny na ně nepřispívají.

„Nejčastějším zdravotním problémem, se kterým pacienti na ambulanci tradiční čínské medicíny přicházejí, jsou bolesti pohybového aparátu. Dalšími častými léčenými zdravotními potížemi jsou migréna, alergická a kožní onemocnění nebo potíže se zažíváním,“ uvedl vedoucí lékař centra tradiční čínské medicíny František Musil. U 95 procent pacientů podle něj měla léčba pozitivní účinek.

Hradecká nemocnice ve spolupráci s čínskou společností CEFC připravuje výstavbu kliniky tradiční čínské medicíny za téměř 300 milionů korun. Podle dosavadních předpokladů by práce mohly začít do konce letošního roku, stavba by mohla být dokončena v roce 2019.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!