Ambulantní lékaři se poradí o společné obraně svých praxí

Ambulantní lékaři se ve středu večer sejdou, aby se poradili o společné obraně svých praxí. Zástupci krizových štábů Koalice ambulantních lékařů projednají další postup. K rázným krokům lékaři přistoupí, pokud by ministryně zdravotnictví Milada Emmerová zpochybnila ve své koncepci privátní sektor…

PRAHA –

Emmerová slíbila koncepci na 15. listopad, zatím zveřejnila desatero zásad tvorby koncepce. Výslovně zaručila, že nebude žádným způsobem zasahovat do vlastnických práv ambulancí ani nemocnic převedených na obchodní společnosti.

Reagovala tak na materiál, který unikl z Lidového domu a který vzbudil nesouhlas lékařů. Odborníci ČSSD v něm navrhovali znárodňování soukromých ambulancí a nemocnic.

Praktičtí lékaři začali vyvěšovat v čekárnách svých ordinací plakát s velkým NE

znárodňování a návratu ke státnímu socialistickému zdravotnictví.

O víkendu se k nim přidali zubaři – jejich sněm rozhodl, že v ordinacích uspořádají referendum. Pacienti by v něm mohli vyjádřit svou představu o poskytování služeb. Zubaři zároveň pohrozili, že opustí systém veřejného zdravotního pojištění.

„Budeme se snažit v této chvíli kroky dělat tak, aby to nemělo přímý dopad na pacienty. Vyzvali jsme je dokonce, ať se k nám v boji připojí,“ dodal Neugebauer.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!