Přejít na obsah

Ambulantní specialisté: Přeregistrace není potřebná

zpět
30.8.2011
„Máme za to, že neexistují důvody, proč by se měla všechna zdravotnická zařízení paušálně přeregistrovat."
zvětšit„Máme za to, že neexistují důvody, proč by se měla všechna zdravotnická zařízení paušálně přeregistrovat."
Autor: Leoš Chodura

„Máme za to, že neexistují důvody, proč by se měla všechna… | Autor: Leoš Chodura

 

Sdružení ambulantních specialistů ČR vyzývá poslance, aby na dnešní schůzi zabránili schválení pozměňovacího návrhu poslance Marka Šnajdra (ODS) k § 121 návrhu zákona o zdravotních službách. Podle ambulantních specialistů by pozměněný paragraf v praxi znamenal, že by všem dosud fungujícím zdravotnickým zařízením vznikla povinnost žádat o novou registraci.

Sdružení ambulantních specialistů ČR (SAS) považuje obsah pozměňovacího návrhu k § 121 za ztrátu svých dříve nabytých práv a prostřednictvím dnes zaslaného otevřeného dopisu poslancům připomíná svůj nesouhlasný postoj z roku 2007, kdy byla k návrhu zahájena diskuze.

„Máme za to, že neexistují důvody, proč by se měla všechna zdravotnická zařízení paušálně přeregistrovat, když nedochází ke změně registrujícího orgánu a ani jiné na straně zdravotnického zařízení a 99% všech dokumentů, jejichž odeslání Krajskému úřadu vidíme jako smysluplné, již Krajský úřad má, přičemž nové doklady (tj. potvrzení o členství v komoře a o zdravotní způsobilosti) není problém dodat i jinou formou,“ argumentuje předseda SAS Zorjan Jojko.

Filipiová i Heger návrh odmítli

Jako další argument SAS v dopise uvádí i dřívější zamítnutí návrhu bývalou ministryní Danielou Filipiovou (ODS) a následně i současným ministrem Leošem Hegerem (TOP09).

„O tom, že tato přeregistrace není potřebná, jsme nejen na základě argumentu, že už jeho samotné projednávání může znamenat významnou radikalizaci postojů nejen soukromých lékařů v ČR, přesvědčili již ministryni ing. Arch. Filipiovou (ta nejdříve nechala příslušné ustanovení vypustit a následně celý návrh zákona stáhla z projednání v PSP ČR) a později i tým ministra doc. MUDr. Leoše Hegera, CSc., který je autorem formulace užité v samotném návrhu zákona, jenž máte k dispozici jako sněmovní tisk 405/0,“ uvádí v otevřeném dopise Jojko.

Závěrem dopisu SAS poslance vyzývá, aby nepřipustili „zcela zbytečné znejistění existence zdravotnických zařízení“, a aby se při projednávání pozměňovacího návrhu přiklonili k původní, obecně akceptovatelné formulaci (uvedené ve sněmovním tisku 405/0 - ZDE), která prošla řádným připomínkovým řízením.


Komentovat článek: Ambulantní specialisté: Přeregistrace není…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Ambulantní specialisté: Přeregistrace není…

Komentáře

další 3 komentáře
dochtor nase zdravotnictví  | 31. 08. 2011 08:42

Potřebujou zas z každýho dochtora vytáhnout litr za úřední úkon. Vys..t se jim na to je jediná spávná cesta.

MUDr Jiří naše zdravotnictví  | 30. 08. 2011 11:19

Pracuji od roku 1993 jako soukromý lékař - ambulantní specialista. Vždy mě medicina bavila a snažil jsem se o pacienty postarat co nejlépe. V poslední době ale čím dál tím více uvažuji vážně o tom se na medicinu vykašlat a věnovat se něčemu jinému. Zatímco v minulosti mně otázka případného odchodu do zahraničí ani nenapadla, nyní být trochu mladší, tak neváhám ani chvilku. Je neuvěřitelné, jak byrokracie nás ničí a otravuje, nikoho nezajímá jak léčím pacienty, jak jsou se mnou spokojení, to že mám stále přeplněnou čekárnu, ale všude chtějí jen vidět vyplněné papíry, kterých stále neuvěřitelně přibývá. Kontroly dělají lidé, kteří o zdravotnictví většinou nic nevědí, ev. pokud jsou to lékaři, tak až na malé výjimky jsou to lídé, kteří by se jinak neuživili, ale nám dokáží vysvětlit, jak bychom měli pacienty ošetřovat !

znalý krysa, arcizloděj a kriminálník šnajdr  | 30. 08. 2011 11:00

je nepřítel všech zdravotníků a jejich pacientů

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné