Přejít na obsah

Andrej Babiš dál rozšiřuje své zdravotnické impérium

zpět
23.1.2015
Andrej Babiš
zvětšitAndrej Babiš
Autor: Anna Vacková/E15

Andrej Babiš | Autor: Anna Vacková/E15

 

Investiční fond Hartenberg Holding, který disponuje pěti miliardami korun, koupil prostřednictvím své dceřiné společnosti FutureLife polikliniku Dům zdraví ve Velkém Meziříčí. Fond, jehož spoluzakladatelem je místopředseda vlády Andrej Babiš, tak pokračuje v expanzi v českém zdravotnictví.

„Naším cílem je z polikliniky Dům zdraví udělat moderní a dobře vybavené zdravotnické zařízení, které bude pacientům v regionu poskytovat nejlepší možnou péči a komfort,“ uvedl spoluzakladatel fondu, někdejší investiční šéf Penty Josef Janov. Nový majitel podle něj letos plánuje zásadní revitalizaci polikliniky prostřednictvím investic do jejího zařízení a prostorů.

Akvizice má do holdingu přinést větší komplexnost. Až dosud se zaměřoval především na oblast reprodukční medicíny. Dům zdraví, jehož tržby ročně překračují padesát milionů korun, je komplexní poliklinikou. Poskytuje péči pro oblast o velikosti zhruba sedmdesáti tisíc obyvatel.

V Česku holding FutureLife již koupil pražskou kliniku Iscare a firmy Reprofit International a GynCentrum, které také provozují kliniky gynekologie a reprodukční medicíny. Loni holding získal většinový podíl ve společnost První privátní chirurgické centrum, která pod značkou Sanus centrum provozuje kliniky v Hradci Králové, Pardubicích a Jihlavě.

Společnost FutureLife také ohlásila kapitálovou investici ve firmě Vidia-diagnostika prostřednictvím firmy Darsena. Firma poskytuje laboratorní služby v oblasti klinické biochemie, hematologie, imunologie a alergologie a diagnostiky infekčních onemocnění.

Holding rovněž převzal podíly ve slovenských farmaceutických firmách Imunoglukan a Pleuran. Dvě kliniky pod značkou Iscare koupil fond v říjnu 2014 také na Slovensku.


Komentovat článek: Andrej Babiš dál rozšiřuje své zdravotnické…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné