Andrej Babiš dál rozšiřuje své zdravotnické impérium

Andrej Babiš

Investiční fond Hartenberg Holding, který disponuje pěti miliardami korun, koupil prostřednictvím své dceřiné společnosti FutureLife polikliniku Dům zdraví ve Velkém Meziříčí. Fond, jehož spoluzakladatelem je místopředseda vlády Andrej Babiš, tak pokračuje v expanzi v českém zdravotnictví.

„Naším cílem je z polikliniky Dům zdraví udělat moderní a dobře vybavené zdravotnické zařízení, které bude pacientům v regionu poskytovat nejlepší možnou péči a komfort,“ uvedl spoluzakladatel fondu, někdejší investiční šéf Penty Josef Janov. Nový majitel podle něj letos plánuje zásadní revitalizaci polikliniky prostřednictvím investic do jejího zařízení a prostorů.

Akvizice má do holdingu přinést větší komplexnost. Až dosud se zaměřoval především na oblast reprodukční medicíny. Dům zdraví, jehož tržby ročně překračují padesát milionů korun, je komplexní poliklinikou. Poskytuje péči pro oblast o velikosti zhruba sedmdesáti tisíc obyvatel.

V Česku holding FutureLife již koupil pražskou kliniku Iscare a firmy Reprofit International a GynCentrum, které také provozují kliniky gynekologie a reprodukční medicíny. Loni holding získal většinový podíl ve společnost První privátní chirurgické centrum, která pod značkou Sanus centrum provozuje kliniky v Hradci Králové, Pardubicích a Jihlavě.

Společnost FutureLife také ohlásila kapitálovou investici ve firmě Vidia-diagnostika prostřednictvím firmy Darsena. Firma poskytuje laboratorní služby v oblasti klinické biochemie, hematologie, imunologie a alergologie a diagnostiky infekčních onemocnění.

Holding rovněž převzal podíly ve slovenských farmaceutických firmách Imunoglukan a Pleuran. Dvě kliniky pod značkou Iscare koupil fond v říjnu 2014 také na Slovensku.

Ohodnoťte tento článek!