Přejít na obsah

Anketa: Jak vnímáte znovuzavedení poplatků v nemocnicích?

zpět
11.6.2010
mikrofon, rozhovor, média
zvětšitmikrofon, rozhovor, médiaZdroj: luckforseven.com

mikrofon, rozhovor, média | Zdroj: luckforseven.com

 

Anketa mezi náhodně vybranými občany Rychnovska na téma regulační poplatky.

Milan Novák, Rychnov nad Kněžnou: Určitě mi to vadí, že se musí platit regulační poplatky. Jsem proti tomu. V lékárnách mají dostatečnou marži z prodeje léků, lidé by neměli platit ještě peníze navíc v podobě poplatků. To samé platí i u lékařů. Zdravotnictví má na starost stát, platíme si přece dostatečné zdravotní pojištění, tak proč bychom si ještě měli v lékárnách a v nemocnicích připlácet.

Lucie Gunárová, Rychnov nad Kněžnou: S poplatky určitě nesouhlasím. Rodinám s dětmi se to může hodně prodražit. Může to být zbytečně velký zásah do rozpočtu rodiny, zvláště pro ty, které pobírají sociální dávky. Často se totiž stává, že je nemocných více dětí najednou. Je to samozřejmě těžké i pro důchodce, kteří si potřebují kupovat léky. Placení třiceti korun za položku na receptu mi připadá opravdu absurdní.

Alena Čápková, Rychnov nad Kněžnou: Poplatky ve zdravotnictví mi určitě vadí. Zaplatí to hlavně nemocní lidé, kteří potřebují péči, zdravým zavedení poplatků nijak nevadí. Poplatky jsou asi potřebné proto, protože je vytunelované zdravotnictví. Proč na to ale máme doplatit my, když jsme zdravotnictví nerozkradli. My jsme z doby, kdy tady ještě žádný dluh nebyl a nic se platit nemuselo.

Antonín Dvořák, Týniště nad Orlicí: S poplatky to politici asi už přehánějí. Když už je chtějí zavést, nemusely by být tolik drahé. Je to docela dost peněz. Proč si potom platíme povinné zdravotní pojištění, když ještě musíme platit u doktora, za pobyt v nemocnici i v lékárně za položky na receptu. Opravdu mi připadá, jako kdyby to všechno ovládala korupce.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Anketa: Jak vnímáte znovuzavedení poplatků v…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Anketa: Jak vnímáte znovuzavedení poplatků v…

Komentáře

dalších 6 komentářů
čtenář Ddojmy a fakta  | 14. 06. 2010 14:48

Pokud by chtěl autor skutečně jít k jádru věci, tak by spočítal kolik korun si nastupující zaměstnanec a končící zaměstnanec při průměrném ročním platu na zdravotní pojjištěníza léta práce naspořil. Vedle toho by uvedl aktuální cenu za které zdrav. pojištovny nejčetnější výkony/např operaci sl.střeva, výměnu kyčel kl. / hradí a na třetím místě jaké jsou skutečné náklady na výkon u ZZ. Potom by k svému překvapení patrně novinář i fiktivní pacient zjistil , že úhrada probíhá ze solidárního rance, nikoli z individuálně naspoořených peněz..

Joe Většina socek  | 11. 06. 2010 18:16

prochlastá, protelefonuje, prosází a utratí za benzín mnoho tisíc měsíčně. Ale to jedno euro je fakt nemravnost - není to totiž na jejich obézních tělech nijak vidět.

Jiri Wicherek Hmmm,  | 11. 06. 2010 14:53

vite, ja mam z toho Vaseho vyjadreni o "normálních (nebo rozumnějších)" trochu nedobry pocit. Ono to deleni spolecnosti na ty "normální (nebo rozumnější)" je dle meho soudu dosti nebezpecne. Tak trochu jako bych slysel pana Prof., t.c. na Hrade:"Kazdy rozumny clovek prece musi pochopit, ze....". A kdo by nechtel byt povazovan za rozumejsiho? Ano, ať se zákonem souhlasím či nikoliv, měli by ho dodržovat všichni, dokud platí, a ne si z toho dělat za krajské, statni ci jine peníze (od buhvi koho) předvolební guláš! Vratime-li si do zdravotnictvi, jine obory tak detailne nesleduji, kde mame vyhlasku MZd. o personalnim a technickem vybaveni zdrav. zarizeni ulozenou MZd. zakonem? Kdy jak byla udelana SUKLem ona revize leku? Kolik nas ten odklad stal? Doufám, že postihy za nezákonnou činnost budou následovat, bez ohledu na politickou prislusnost tech ci onech akteru poruseni toho ci onoho zakona.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné