ANO označilo odvolání ředitele Nemocnice Trutnov za „akt zvůle“

Krajské předsednictvo hnutí ANO v Královéhradeckém kraji zásadně nesouhlasí s náhlým odvoláním ředitele trutnovské nemocnice Romana Koudeleho a hlavní sestry Libuše Fidlerové.

Podle ANO nelze odvolání hodnotit jinak než jako akt zvůle, vyplývá z prohlášení, které poskytla krajská manažerka hnutí Darina Kricnarová. Koudeleho z funkce předsedy představenstva odvolal Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, který řídí činnost krajských nemocnic.

Náměstek hradeckého hejtmana Aleš Cabicar (TOP 09), který je i předsedou dozorčí rady holdingu, novinářům minulý týden řekl, že důvodem odvolání bylo dlouhodobé neřešení napětí a interpersonálních rozporů v nemocnici. Konkrétní důvody však Cabicar a předseda Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Miroslav Procházka ani na opakované dotazy neuvedli. Vedením trutnovské nemocnice je nyní pověřen Martin Šimák. Procházka řekl, že by nový ředitel, který vzejde z výběrového řízení mohl nastoupit 1. května nebo dle dohody.

Hnutí ANO v hradeckém kraji v loňských krajských volbách zvítězilo se ziskem 13 mandátů, ale skončilo v opozici poté, co se na vytvoření krajské vlády dohodli zástupci ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostové a Východočeši a TOP 09. Koalice má v zastupitelstvu 24 mandátů z 45.

Podle Hnutí ANO byl ředitel Koudele odvolán nečekaně a bez udání důvodů. Podle prohlášení bylo jediným známým faktem to, že mu byla vytýkaná údajná nečinnost týkající se nevhodného chování hlavní sestry a také to, že neřešil její vedlejší pracovní aktivity, na které upozornil anonymní e-mail.

Hnutí ANO uvedlo, že e-mail nepravdivě popisuje chování hlavní sestry vůči zaměstnancům a pacientům. „Je zcela přirozené, a zachoval by se tak asi každý, že se ředitel Koudele odmítl anonymní dehonestací hlavní sestry zabývat. Osobně jej nikdo s těmito výhradami neseznámil, ani s ním v tomto smyslu nekomunikoval,“ uvedlo hnutí v prohlášení.

Hlavní sestra Fidlerová podle ANO vedla na částečný pracovní úvazek domov pro seniory, tuto činnost vykonávala mimo pracovní dobu v nemocnici a především v době dovolené. „Navíc na tuto skutečnost upozornila při výběrovém řízení a uvedla, že vedlejší činnost omezí, což také učinila. Velmi smutné je, že před jejím odvoláním nikdo nepovažoval za slušné s ní nepravdivé informace uvedené v anonymu projednat. Neměla tak možnost se hájit,“ dodalo hnutí ANO.

Ohodnoťte tento článek!