Art for Life získalo na boj proti šíření viru HIV 370.000 korun

Art for Life

Sdružení Art for Life vybralo v rámci stejnojmenného benefičního projektu na prevenci šíření viru HIV téměř 370.000 korun – zatím nejvíce v jeho čtyřleté historii. Prostředky, které pořadatelé získali z listopadové charitativní aukce uměleckých děl, koncertu a z prodeje kalendářů, sdružení věnuje na organizování besed o HIV na českých školách. ČTK o tom informoval mluvčí sdružení Lukáš Sapík.

Téměř polovinu z vybrané částky tvoří výtěžek z benefiční aukce, která zájemcům nabídla díla od předních českých umělců včetně výtvarníka Michaela Rittsteina či fotografa Václava Chocholy. „Aukce se účastnila asi dvacítka dražitelů. Nejdražším vydraženým dílem byla fotografie jednoho z členů týmu Art for Life od Josefa Čechoty nazvaná Únik. Vydražila se za 15.000 korun, přičemž její vyvolávací cena byla jen 900 korun,“ řekl Sapík.

Neméně úspěšné pak byly i charitativní kulturní akce, hudební koncerty a především pak prodej kalendáře Passion 2012, kterému propůjčili své tváře známé osobnosti, například herec Ivan Trojan, krasobruslař Tomáš Verner či zpěvačka Bára Basiková. „I kdybychom naším úsilím zachránili jediný lidský život, má to smysl,“ míní zpěvačka.

Letošní 4. ročník projektu organizátoři zakončili slavnostní večerní akcí v pražském klubu Lávka, kde hosté u příležitosti Světového dne boje proti AIDS (1. prosinec) vypustili u Karlova mostu 176 rudých balónků, kterými si připomněli 176 obětí AIDS v Česku.

V Česku bylo koncem října asi 1650 HIV pozitivních lidí. Podle neoficiálních údajů se v Česku denně virem nakazí jeden člověk. „O HIV je v posledních měsících slyšet a lidé si snad díky tomu uvědomí, že je třeba být obezřetný,“ dodal předseda sdružení Martin Kámen.

Ohodnoťte tento článek!