Asociace nemocnic kritizuje LOK

„Také AČMN mluví a jedná pouze za své členy – nemocnice. Pro nemocnice jako kterékoli jiné firmy jsou na prvém místě zájmy a spokojenost jejich zákazníků – pacientů. Jestliže kroky ministra Ratha pacienty ohrožují, nemocnice tyto kroky kritizují,“ píší zástupci AČMN ve svém prohlášení…

Zástupci Asociace českých a moravských nemocnic reagovali na prohlášení Lékařského odborového klubu z minulého pátku. Ten se od AČMN distancoval s tím, že “ žádném případě nevyjadřuje vůli zaměstnanců nemocnic“.

„Také AČMN mluví a jedná pouze za své členy – nemocnice. Pro nemocnice jako kterékoli jiné firmy jsou na prvém místě zájmy a spokojenost jejich zákazníků – pacientů. Jestliže kroky ministra Ratha pacienty ohrožují, nemocnice tyto kroky kritizují, “ píší zástupci AČMN Jana Popovičová a Stanislav Fiala v prohlášení.

Dále uvedli, že: „AČMN odmítá zvrácenou logiku LOK i jeho idolu ve funkci ministra, podle níž co z Prahy od Ratha není, to z krajů od hejtmanů a ODS jest.“

Asociace nemocnic uvedla, že podporuje přijetí zákona o neziskových nemocnicích: „Ne však v podobě připravené fankluby D. Ratha, která je neživotná a může sloužit jen jako nástroj k ovládnutí zdravotnictví jeho zájmovou skupinou.“

(iso), www.Zdravi.Euro.cz

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

MUDr Jiří Kilian

Zástupci AČMN se tu pouští na hodně tenký led.

Prvně : jejich představení neladí zcela se stanovami, které AČMN má na svých i-netových stránkách.

Podruhé : není to AČMN, která je kompetentní posoudit, co ohrožuje pacienty. Může

mít za to, že jsou to kroky ministra Ratha, ale nemá právo to předkládat jako dokázanou skutečnost.

Po třetí : a) Zvrácená logika je poněkud nesrozumitelný pojem. b) Nemocnice jsou zřízeny nebo založeny samosprávami, které mají přímý vliv na vedení těch nemocnic nebo na jejich představenstva. Volby, jak známo, určili pro většinu samospráv rozhodující vliv ODS. Netřeba logiky k pochopení souvislostí. Za zvrácený bych měl spíše apel na ni.

Po čtvrté : Ujištění o podpoře zákona “ o neziskových nemocnicích “ ( skutečně je tu někde návrh zákona tohoto znění ? ) je poněkud v rozporu s vyhlášením smyslu demonstrace, ke kterému se AČMN přihlašuje.

Dr.Volner

AČMN to je nějakých 150 ředitelů dosazených ODSáckými hejtmany,okrádající minimálně sto tisíc zdravotníků svým manažerským uměním a účelovým hospodařením.Lékaři a sestry v nemocnicích provádějí špičkovou a heroickou medicínu za babku/ano jsou tímto svým způsobem hloupí/,a praktičtí lékaři?

Za kapitaci si válejí zadky u počítačů,s nezájmem o pacienta,a co je složitější než rýma odešlou do špitálu,neb si s tím neví rady a ani se jim nechce.V poledne už mají zavřeno a jejich akutní pacienty musí ošetřit doktoři v nemocnici. Myslím,že spoustu těchto drahých distributorů v přebujelé ambulantní síti by nahradil stř.zdrav.personál

Dan Konečný

Pane Dr.Volnere, pokud Vás někdo okrádá podejte trestní oznámení nebo výpověď a posléze se zařaďte mezi ty praktiky co sedí na zadku, mají hodně peněz a složitější případy posílají do nemocnic vedených ODSáckými manažerskými neumětely, kteří testují své manažerské metody na chudácích doktorech. Jinak je to z Vaší strany jen pavlačové tlachání. Nebo můžete tu nemocnici ve které pracujete zkusit řídit Vy. Zkuste to, třeba Vám tom půjde lépe a stanete se vzorem pro ostatní.

Ing. Zdeněk Charvát, daňový poradce

pro MUDr. J. Kiliana

Vážený pane doktore, pomíjím některé vaše chybné vývody, ale chtěl bych se pozastavit nad jedním z nich. Tvrdíte, že zřizovatelem nebo zakladatelem nestátních nemocnic jsou orgány územní samosprávy, kde jak podle Vás víme, má rozhodující postavení ODS, a proto jsou jejich snahy jasné. Dovoluji si upozornit, že tyto nemocnice byly předtím státní a stát, potažmo hlavně sociální demokracie, když si s nimi nedovedl poradit, nechtěl je při zániku okresů převzít sám, ale předal je zákonem krajům. Takže nejde o to, že by je byly kraje chtěly, ale převzít je musely.
Ohodnoťte tento článek!